هنر و سینما
246 بازدید
مصاحبه سایت نیم نگاه با آقای سعید باقری (عضو سابق فرقه رجوی) ـ قسمت پنجم

مصاحبه سایت نیم نگاه با آقای سعید باقری (عضو سابق فرقه رجوی) ـ قسمت پنجم

قسمت پنجم

لینک قسمت چهارم

آرش رضایی:

آقای باقری شما ۱۲ سال است که از فرقه مجاهدین جدا شده و به ایران بازگشته اید ازدواج کرده و صاحب دو فرزند هستید. با توجه به مواجهه شما با دنیای آزاد و دسترسی تان به کانال ها و شبکه های ارتباطی مثل ماهواره و اینترنت و رسانه های متعدد داخلی و خارجی در طی این ۱۲ سال و نیز تجربه ای که از زندگی در دنیای خارج از فضای تشکیلاتی مجاهدین خلق دارید ، دوست دارم تحلیل شما را در رابطه با شعار سران مجاهدین مبنی بر اعتقاد و پایبندی به دموکراسی و آزادی بیان که معمولا در سخنرانی ها و مصاحبه های سران مجاهدین بخصوص مریم رجوی می شنویم و می خوانیم را داشته باشیم. به عبارتی دقیق تر پارادایم تفکر و باورهای ایدئولوژیک و سیاسی مجاهدین خلق با مولفه ها و انگاره های تفکر دموکراتیک در دنیای مدرن همخوانی و سازگاری دارد یا نه؟ ممنون خواهم شد به طور مبسوط و با ذکر فاکت و دلایل متقن توضیح دهید؟

آقای سعید باقری:

بله من الان بیش از ۱۲ سال است که ازدواج کرده دارای ۲ فرزند سینا ۱۱ ساله و یاسین یک ساله هستم و در زندگی شخصی و خانوادگی خودم خیلی احساس خوشبختی میکنم چون همسری دارم که هم خیلی مهربان و هم خیلی دلسوز است و هر شرایطی که برایم در زندگیم پیش آمده همیشه در کنارم بوده و دلداریم داده و بخصوص شرایط بی پولی و بیکاری من را تحمل کرده و در خانه با قالی بافی کمکم کرده تا زندگی مشترکمان را با خوشی ادامه بدهیم و از این اینکه همچون همسری دارم خودم را خیلی خوشبخت احساس میکنم و من هم خیلی دوستش دارم.

من از روز اولی که وارد ایران شدم بدون هیچ محدویتی ماهواره و اینترنت در دسترسم بوده و تا به الان هم هیچ مشکلی در این رابطه نداشتم شاید مشکلات اقتصادی و مالی زیادی داشته باشم ولی محدویتی در دسترسی به شبکه های ماهوره ای داخلی و خارجی و همچنین اینترنت نداشته ام. البته نه تنها من ، بلکه هر کسی که در ایران زندگی میکند به این موارد دسترسی دارد و این یک امر عادیست و امروزه اینترنت جزیی از زندگی مردم شده است.

ولی در مناسبات فرقه رجوی از هیچکدام از اینها خبری نبود فقط یک شبکه ماهواره ای که مربوط به خود فرقه بود و فیلمهای پنجشنبه شبها هم که اکثرا تکراری و خیلی هم سانسور شده بودند که سر و ته فیلم هم معلوم نبود.

از کامپیوتر ها هم یا برای نوشتن صورت جلسه نشستهای جمعی در تشکیلات استفاده میشد یا برای مانورهای کامپیوتری که بیشتر شبیه بازی بود استفاده می کردند و هیچ خبری از اینترنت در درون فرقه نبود.

سعید باقری عضو سابق فرقه رجوی

در واقع دنیای بیرون خیلی خیلی با دنیای درون فرقه متفاوت است چون در دنیای بیرون به همه چی دسترسی داری مثلا به آخرین اخبار سیاسی ، اجتماعی ، علمی ، فرهنگی و اقتصادی دسترسی داری ولی بر خلاف ادعاهای سران فرقه که دم از آزادی و… میزنند در درون فرقه اخبار را همان چیزی که سران فرقه دوست دارند پخش می کنند یعنی کاملا جهت دار. در یک کلام نیروها باید در درون قبری باشند که حق بیرون آمدن از آن را ندارند و نباید به دنیای بیرون فکر کنند چون تابویی که آنها ساخته اند شکسته خواهد شد  و از این نا آگاهی نیروها برای حکمرانی بر آنها استفاده خواهند کرد.

اگر مریم خود را یک منادی آزادی معرفی میکند چرا درون فرقه یک ذره آزادی نیست مثلا چرا یک نفر نمی تواند با خانواده خود و یا با دنیای بیرون ارتباط برقرار بکند. اینهمه ترس و وحشت از دادن یک ذره آزادی به نیروها در درون فرقه برای چیست؟

آیا غیر از اینست که می ترسند آزادی پایان و مرگ اندیشه ها و افکار کهنه و ایدئولوژی ارتجاعی آنها باشد. قطعا همین طوریست یعنی آزادی = مرگ دیکتاتوری و مریم هم این را خوب میداند و به همین خاطر هیچ وقت سراغ آزادی نخواهد رفت و هر چقدر در جلوی دوربینها و شخصیتهای سوخته سیاسی دم از آزادی بزند ولی در درون تا بن استخوان مخالف آزادی بوده و خواهد بود.

ادامه دارد…

لینک های مرتبط :

مصاحبه سایت نیم نگاه با آقای سعید باقری (عضو سابق فرقه رجوی) ـ قسمت سوم

مصاحبه با نصیر حیدری (عضو سابق فرقه مجاهدین) ـ نشست موسوم به اختاپوس و انتخابات ـ قسمت شش

نقطه نظرات انتقادی جداشدگان در رابطه با ماهیت فاشیستی و خط مشی تروریستی فرقه ستیزه جوی مجاهدین ـ قسمت شانزدهم

دگماتیزم و تلقی فاشیستی و شی ء واره سران فرقه مجاهدین خلق از مذهب و زن

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=31203

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

زن، زندگی و سکسوالیته در سازمان مجاهدین خلق ایران

زن، زندگی و سکسوالیته در سازمان مجاهدین خلق ایران

جواد فیروزمند (عضو سابق شورای مرکزی مجاهدین خلق ـ ساکن فرانسه) چهاردهم مارس ۲۰۱۸ هشتم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *