هنر و سینما
240 بازدید
نامه آقای رضا اکبری نسب به مسئول محترم کمیساری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان ـ UNHCR

نامه آقای رضا اکبری نسب به مسئول محترم کمیساری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان ـ UNHCR

Thursday, November 30, 2017

مسئول محترم کمیساری عالی سازمان ملل متحد درامور پناهندگان

با سلام و احترام، برادر من سید مرتضی اکبری نسب ۳۳ سال است که در تشکیلات موسوم به سازمان مجاهدین حضور دارد ودر طی این مدت طولانی، علاوه براینکه همسر ۲۵ ساله و کاملا غیر سیاسی خود را بخاطر خواست مسعود رجوی دایر به حمله به ایران از دست داده، یکی ازفرزندان اش بنام یاسر اکبری نسب که معترض مناسبات اختناق آور موجود در سازمان مجاهدین بود دچار خودسوزی و مرگی فجیع و مشکوک در کمپ اشرف عراق درسال ۱۳۸۵ گردید.

این برادر من، درطول این مدت، اجازه ی دسترسی به اطلاعات خارج از دنیای تنگ وتاریک سازمان تحت رهبری رجوی ها را نداشته و محروم از تماس تلفنی و یا مکاتبه ای با خانواده اش در ایران یا دوستانش درخارج ازایران بوده است!

او کماکان درکمپ تیرانا بسر میبرد!

خودسوزی

در ایام اننقال اعضای سازمان مجاهدین خلق (رجویست ها) از عراق به آلبانی، دولت آلبانی و آن نهاد محترم تعهدهایی سپرده بودند که قسمتی از آنها از جهت یاد آوری، بطور خلاصه بیان میگردد:

۱- مقامات عالی رتبه ی آلبانی صراحتا اعلام کرده بود که تمامی این افراد انسان های شستشوی مغزی شده ای بحساب میآیند که صلاحیت جذب به جامعه را ندارند و دولت آلبانی برآنست که تحت معالجات جدی روانپزشکی قرارشان داده وآنها را از دنیای سکتاریستی، به دنیای واقعی هدایت کند.

۲- دولت آلبانی متعهد بود که بعد از روان درمانی کافی تخصص و زبان های خارجی معتبر و لازم را به این افراد ایزوله شده یاد داده تا بتوانند در کشورهای دیگر و حتی خود آلبانی پناهنده شده و مشغول کار و زندگی گردند.

اکبری نسب

سئوال من از آن مقام محترم آنست که این تعهدات تا چه سطحی اجرا شد و کمیساریای محترم تا چه اندازه درجریان کارها قرار گرفت و اگر گزارشی دراین مورد منتشر نمود، متن آنرا ازچه منبعی میتوان تهیه کرد؟

درصورت نبودن جواب مستدل از طرف شما، من مجبورم که مشاهدات و شنیده های خود را که این افراد بجای روان درمانی ویادگیری زبان، مدام مجبور به شرکت در کلاس های مغزشویی ترتیب داده شده توسط خانم مریم رجوی و زیر دستان او بودند ، حقیقی تصور کرده ومراتب اعتراض خود را به شما عالیجناب و عالیجنابان گرداننده ی حکومت ودولت آلبانی اعلام کنم!

نکته ی حائز اهمیت اینکه، برابر اخبار رسیده، یک پایگاه متروک آمریکائی در مکانی دورتر از شهرهای آلبانی ، دراختیار رهبران سازمان مجاهدین قرار گرفته وآنها سرگرم حصار کشی،، تعبیه ی سیم های خاردار، تی وال ها و درب های باقفل های رمز دار بوده و تنها هلیکوپتر های دولت آمریکا میتواند باین پایگاه تردد داشته باشد؟!

خبر فوق موجب نگرانی زیاد دربین خانواده های اعضای مجاهدین خلق که فرزندان شان درحدود ۴۰ سال گرفتار زندگی درایزولاسیون کامل بوده اند ، گردیده است!

سازمان مجاهدین

ظاهرا که دولت آلبانی اعلام کرده که اگر خود افراد موافق باشند، این دولت هم با به بند کشیده شدن اعضای سازمان در محل دور ازنظارت نهاد تحت رهبری شما ودولت آلبانی، موافقت خواهد کرد؟!

آیا این دولت مطمئن است که روان درمانی های کافی را که خود بر لزوم آن تاکید داشت، برروی این افراد ایزوله شده و از جمله برادر من، انجام داده وآنها را به دنیای واقعی برگردانده تا نظر آنها درمورد اقامت دریک قلعه ی کاملا مستور را صائب بداند؟!

تا صحت انجام این اقدامات روان پزشکی ازطرف دولت آلبانی وشما مورد تایید قرار نگیرد ، نظر این اشخاص شستشوی مغزی شده، وجاهت قانونی ندارد و اظهارات دولت آلبانی درمورد تصمیم این افراد ، عملا تایید نسل کشی بزرگی خواهد بود که در این قلعه اتفاق خواهد افتاد!

بنابراین، استدعا دارد ضمن انجام کارهای انسانی و روانپزشکی که بنظر می رسد درمورد برادر من و دوستانش انجام نگرفته، مریم رجوی را که با تلاش زیاد درصدد ایزوله کردن تمام عیار این افراد است ، ازانجام این کار که جنایت برعلیه بشریت معنی دارد ، بازدارید.

با شایسته ترین احترامات

رضا اکبری نسب

انجمن نجات مرکز تبریز

رونوشت :

وزارت خارجه ی جمهوری اسلامی ایران جهت استحضار و انجام هرنوع مساعدت

لینک های مرتبط :

دلایل آشفته شدن کار رجوی و ذکر خیر! از من کدام است؟!

میزگرد بررسی موارد نقض حقوق بشر در مناسبات درونی فرقه مجاهدین ـ قسمت سی و هشت

اطلاعیه ـ فراخوان برای بسیج عمومی: فاجعه انسانی در آلبانی در راه است

نامه خانواده های اعضای سازمان مجاهدین خلق در آلبانی

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=30023

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

دلنوشته ای از خانم اکرم اولادی به خواهرش معصومه اولادی اسیر فرقه رجوی در آلبانی

دلنوشته ای از خانم اکرم اولادی به خواهرش معصومه اولادی اسیر فرقه رجوی در آلبانی

نامه خانم اکرم اولادی انجمن نجات استان قزوین ارسال به سایت نیم نگاه سلام برمعصومه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *