هنر و سینما
198 بازدید
دگماتیزم و تلقی فاشیستی و شی ء واره سران فرقه مجاهدین خلق از مذهب و زن

دگماتیزم و تلقی فاشیستی و شی ء واره سران فرقه مجاهدین خلق از مذهب و زن

گزیده ی مصاحبه سایت نیم نگاه با خانم نسرین ابراهیمی عضو سابق ارتش آزادیبخش و مجاهدین خلق

منبع : سایت نیم نگاه

مریم رجوی می گفت: زنان حق ندارند با هم دوست شوند به هم محبت کنند و می بایست با انتقاد کردن از هم و خراب کردن پلهای بین هم از به وجود آمدن یکسری رابطه ها که باعث شود زنان به آن وسیله خلاء مرد را پر کنند جلوگیری کنند!!؟ بعد از این بحث خب حقیقتا ذهن آدم باز می شد که مگر می شود با محبت کردن به خواهران بغل دستمان خلاء مرد را پر کرد و یا کلی سوالهای دیگر.خب حقیقتی که وجود دارد این است که زن و مرد را نمی شود از هم جدا کرد و این در افتادن با قانون طبیعت است.

یوتیوب نیم نگاه

 ولی رجوی این کار را کرد بعد هم آثار وحشتناکش را به همه لحاظ هم در مردان و هم در زنان دید. جالب اینجاست اینها جنایتی بوده که خود رجوی مرتکب شده بعد هم علیه خود افراد به عنوان نقطه ضعف و بی آبروکردن افراد استفاده می کرد!

 این مسئله باعث شده بود زنها تلاش کنند با همدیگر دوست بشوند و آن خلاء را اینجوری پر کنند به هر حال هر زن و مردی نسبت به هم به محبت و عاطفه نیاز دارند و وقتی که چنین محبتی و عواطفی نباشد ناخودآگاه تلاش برای جبران آن به هر وسیله ای است. به طور خاص مسئولین زن مجاهدین که سن و سالی هم ازشان گذشته بود سعی می کردند با دوست شدن با تحت مسئولینشان البته با تعدادی از آنها این خلاء را پر کنند.

خب مشکل جدی دیگه ای که وجود داشت بحث نبودن رابطه جنسی بود و متاسفانه برای جبران این مسئله افراد و زنها در مقر به کارهای وحشتناکی دست می زدند.

دگماتیزم

حقیقت تلخی که وجود داشت و خیلی اوقات گفتنش واقعا سخت و سنگین هستش این بود که اغلب افراد یعنی زنان مجاهد در قرارگاه اشرف به خود ارضایی روی آورده بودند، همانطور که گفتم نشستهای خود مریم رجوی با زنان اغلب در رابطه با این موضوع بود اوایل آدم باور نمی کرد که همچین مشکلاتی وجود دارد بعد از نشستهایی که خود مریم رجوی در این رابطه گذاشت و ماهایی که چشم و گوشمان بسته تر بود با این نشستها چشم و گوشمان باز شد و تازه فهمیدیم که چه داستانهایی هست در بین خود همین زنان مجاهد.

متاسفانه بارها دیده شده بود که زنها از هر وسیله ای برای خود ارضایی استفاده می کردند که حتی خیلی ها به بیماریهای زنان دچار شده بودند و یا زنان مسئول با دختران جوان دوست می شدند و به آنها دست می زدند و … و خب بچه های تحت مسئول جرات نمی کردند که حرفی در این رابطه بزنند و می شد گفت سوء استفاده زنهای مسئول از تحت مسئولینشان بود. من خودم اولین بار که این را شنیدم تا مدتها در شک بودم ولی متاسفانه این یک حقیقت دردناک بود این همان هدیه رجوی به زنان در اشرف بود.

همین دوست شدن زنان با هم باعث شده بود که مستمرا سازماندهیهای زنان را عوض کنند و افراد را بیشتر از چند ماهی نمی گذاشتند که با هم باشند و با هم کار کنند حتی ۳ محل جدا برای زنان بود که در این ۳ محل جدا ازهم که ما اصطلاحا بهش می گفتیم قرارگاه (البته می گفتیم قرارگاه ولی قرارگاههای کوچکی که در داخل خود اشرف بودند) زنانی که احساس می شد با هم دوست شدند و سازمان احساس خطر می کرد  هر کدام را جدا ازهم در یکی از این قرارگاهها می فرستاد بعد هم برای اینکه رابطه هایشان رو به قول معروف با هم خراب کند و یا می شد گفت که آنها را از همدیگر متنفر کنند یکسری نشستهای جمعی بین ۳ قرارگاه می گذاشتند و زنها را مجبور به خواندن فاکتهایی می کردند که مثلا زنی به وسیله زن دیگری خودش را ارضا می کرده است و اسم برده می شد و بعد هم باید اون ۲ نفر به همدیگر بد و بیراه می گفتند و خلاصه اینجوری مجبورشان می کردند که ازهم به بیزاری برسند.

شاید کسی باور نکند ولی در بین زنان کسی حق نداشت که لباس راحتی که یقه اش باز باشد و یا آستینش خیلی کوتاه باشد بپوشد یعنی انگار که ما در مقر مردها بودیم به همان اندازه سختگیری می شد به خاطر حجاب. دلیلش هم این بود که می گفتند که دوران (دوران یک اصطلاحی بود توی مجاهدین که استفاده میشد برای مثلا زنی که به شوهر فکر می کرد و این فکر را بهش می گفتند دوران) در بین زنان هم می تواند باشد و برای همین باید سخت گرفت یعنی همان خود ارضایی زنان که قبلش توضیح دادم.

مصاحبه سایت نیم نگاه با نسرین ابراهیمی عضو سابق مجاهدین خلق

ما که جای آزادی نبودیم هر حرفی که منطقی و درست باشد یا هر حرفی که دلمان بخواهد را بزنیم. کلا در سیستم مجاهدین می بایست در نشستهای رجوی فقط رجوی را تحسین و تعریف می کردی بعد هم آدم می بایست به خودش انتقاد می کرد حتی اگر به قول خودشان چرت و پرت می گفتیم ولی به خودمان فحش می دادیم آن وقت سازمان رابطه خوبی با ما داشت ولی کافی بود حرفی زده شود که خلاف تمایل رجویها بود که دیگر همانطور که گفتم رجویها و مسئولین سازمان مجاهدین دشمنان خونی آدم می شدند. به همین دلیل نمی شد که حرفی زد فقط می بایست گوش می دادیم و می گفتیم که بله خواهرمریم شما درست می گویید ما اشتباه کردیم ، باشه ما مشکلات جنسی خودمان را حل می کنیم و … اگر خارج از این بود که به ما می گفتند ، دشمنی رجوی و کینه شتری رجوی از ما تمام نمی شد تا زهرش را خالی نمی کرد ول کن نبود.

در جمعبندی به پاسخ سوال شما باید بگویم اینکه کسی از زنها واکنش نشان نمی داد در واقع کسی جرات نمی کرد حرفی بزند برای همین نمی شد فهمید که در ذهن زنها چی می گذرد فقط به صورت کلیشه ای همه می بایست این حرفهایی که گفتم را درمقابل رجوی تکرار می کردیم که بله شما درست می گویید من اشتباه می کنم!

زنان جدا شده از فرقه مجاهدین

فرقه رجوی همانطوری که از اسمش پیداست یک فرقه است یعنی بسته است در درون تشکیلات مراودات دوستی به ندرت وجود داشت چون همگی همواره تحت کنترل بودیم و به این راحتیها نمی شد حرف زد باور کنید حتی در زندانها هم اینگونه برخورد نمی شود که با ما برخورد می شد ولی در بین بچه ها بعضا به حالت عصبی گاه گفته می شد. منظورم این است وقتی به کسی خیلی فشار جنسی می آمد بله صحبتش را می کرد مثلا بعد از نشستهای غسل روزانه میان زنان (غسل روزانه : یعنی اینکه در یکسری نشستها می بایست افراد روزانه مسائل جنسی و خاطرات خود راجع به هر مردی و یا شوهر سابق خود بیان می کردند) وقتی که زنان از خودارضاییهای که داشتند صحبت می کردند بعدش افراد به حالت عصبی مطرح می کردند که دچار بیماریهای جدی زنان خواهند شد ولی خیلی نمی شد راجع به آن حرف زد چون به یاد دارم یکی از بچه ها که در این رابطه صحبت کرد و گفت خود ارضایی می کند و اگر ادامه پیدا کند به بیماریهای مختلف دچار می شود به این خاطر مدتها بایکوت شده بود و باهاش برخوردهای خیلی تند و بد می کردند که او و سایر بچه ها این کار را تکرار نکنند کما اینکه در نشستهای مختلف مورد حمله اش قرار دادند.

لینک های مرتبط :

مصاحبه با خانم نسرین ابراهیمی عضو سابق ارتش آزادیبخش و مجاهدین خلق ـ قسمت هفتم

مصاحبه با خانم نسرین ابراهیمی عضو سابق ارتش آزادیبخش و مجاهدین خلق ـ قسمت ششم

مصاحبه با خانم نسرین ابراهیمی عضو سابق ارتش آزادیبخش و مجاهدین خلق ـ قسمت پنجم

کالبد شکافی مصاحبه سایت نیم نگاه با خانم نسرین ابراهیمی (عضو سابق ارتش آزادیبخش و مجاهدین خلق ـ ساکن سوئیس)

مصاحبه سایت نیم نگاه با خانم حمیرا محمدنژاد (عضو سابق ارتش آزادیبخش و مجاهدین خلق ـ ساکن آلمان) ـ قسمت ششم

گفتگوی سایت نیم نگاه با خانم بتول سلطانی (عضو سابق شورای رهبری مجاهدین و ارتش آزادیبخش) ـ در باره عقده ها و کمپلکس های جنسی رهبرعقیدتی مجاهدین ـ قسمت دوم

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=30194

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

زن، زندگی و سکسوالیته در سازمان مجاهدین خلق ایران

زن، زندگی و سکسوالیته در سازمان مجاهدین خلق ایران

جواد فیروزمند (عضو سابق شورای مرکزی مجاهدین خلق ـ ساکن فرانسه) چهاردهم مارس ۲۰۱۸ هشتم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *