هنر و سینما
351 بازدید
عهدنامه سرنگونی مسلحانه، اعلام عضویت برگشت ناپذیر اسیران فرقه رجوی در آلبانی

جدا شدن اعضای فرقه رجوی در آلبانی پس از ابلاغیه ده ماده ای

سیامک نادری، نهم دسامبر ۲۰۱۷

طبق اخبار دریافت شده در ۲۹مهرماه ۹۶: «مریم رجوی هرروز برای همه لایه ها نشست می گذارد. برنامه و کار روزانه افراد تنها به نشست با مریم خلاصه میشود؛ سپس نشست جانبی (زیرمجموعه نشست مریم رجوی) با زهرا مریخی مسئول اوّل سازمان، و سلسله نشست های مراکز و یگانها درباره بحث های مریم رجوی… ».

آلبانی

پس از نشست های یکماه مریم رجوی که برای چندمین باراست چنین سلسله نشستهایی را برای اعضا می گذارد و در یک کلام بحث «حفظ تشکیلات» و جدا نشدن افراد است. (محتوای نشست ها و بحث های او را درآینده به اطلاع خواهم رساند)

پس از آن در جهت ارعاب و سرکوب و نسق کشی، اعلامیه ۱۰ماده ایی «ولایت فرعونی عقیدتی» که چیزی جز قلّاده های ایدئولوژیک و برده داری نیست، صادر می کنند:

مشی من سرنگونی است – کارزارسرنگونی شماره۱۰

این کارزار؟ تحت عنوان: «عهد نامه سرنگونی؟ و اعلام عضویت بازگشت ناپذیر؟ (اعضا حق جدا شدن از سازمان را تا پایان عمر ندارند)، و تمامی افراد باید درخواست انتقال به قرارگاه اشرف۳ را نوشته و امضا کنند. (درحالیکه هنوز در سازمان افرادی هستند که با قاچاق انسان و با فریب و نیرنگ به عراق و اشرف کشانده شده اند).

اشرف ۳

۲۸آبانماه ۹۶ یکی از منابع گفت: «نفرات را گروه گروه از پایگاه مفید به اشرف ۳ می برند. تعداد۳۰ نفرهم گفته اند، نمی روند. این آماری است که من دارم. بدلیل محدود بودن کسب اطلاعات، افراد دیگری نیز هستند که من خبرندارم».

بدنبال تخلیه پایگاه مفید واقع درمنطقه کشار در شهر تیرانا، بیش از سی تن از اعضای سازمان مجاهدین، مخالفت خود را با خروج از شهر، و رفتن به قلعه ای دورافتاده و جدا از شهر (مشابه قرارگاه اشرف درعراق) اعلام کرده و از سازمان جدا شدند. منبع فوق در باره تعداد کسانی که مخالفت کرده اند توضیح داد: «تعداد مخالفین چنین اعزامی که یادآور محیط بسته و ایزوله اشرف و لیبرتی است، بیش ازاینها بود. اگرچه ما تا این میزان اطلاعات داشتیم».

برده داری در مناسبات سازمان مجاهدین

قرنطینه و زندانسازی در پایتخت آلبانی

و اطلاع دفتر کمیساریا از وجود زندان و قرنطینه!

لازم به توضیح است که پیش از این هر فردی که خواهان جدایی از سازمان در آلبانی است. می بایست بمدّت یکماه در قرنطینه (زندان و بصورت انفرادی) بسر ببرد. کمیساریای آلبانی هم در جریان چنین بازداشت و قرنطینه ای قراردارد. زیرا جداشدگانی که در قرنطینه بوده اند تمام اخبار را به کمیساریا می دهند. و من نیز در گفتگو با مسئولین دفتر کمیساریا در آلبانی، از اشراف و آگاهی کمیساریا در جزئیات این امر با خبر شدم. در واقع رجوی و سازمان در شهر آلبانی و پایگاه مفید هم زندانسازی را راه انداخته، و تبعاً در اشرف۳ که امکان خروج از آن بسادگی پایگاه مفید نیست،  توتالیتاریسم افسارگسیخته رجوی را از پیش محکمتر خواهند کرد. کما اینکه در بدو ورود به اشرف ۳، طبق فرمان مریم رجوی و سازمان، تلفن همراه اعضایی که خانواده شان در دیدار از آلبانی و فرزندان و برادر و خواهران … در سازمان خریداری کرده بودند پس می گیرند و هیچ عضوی حق داشتن تلفن همراه ندارد. به همین دلیل تماس با اعضای مستقر در اشرف ۳ تماماً قطع شده است.

توضیح: در سه ماه اخیر نزدیک به سی تن از سازمان مجاهدین جدا شده اند، یا از پایگاه مفید فرار کرده اند، اسامی آنها موجود است.

چهار روزقبل ۱۵ تن از سازمان جدا شده و خود به رمسا (اداره مهاجرین درآلبانی) مراجعه کرده اند.

اسامی افرادی جدا شده ای که بدست من رسیده است چنین است:

۱- احمد تاجگردون دررده تشکیلاتی معاون ستاد و فرمانده یگان (احمد تاجگردون فرمانده تیپ سال ۶۸، یکی از ۳۶ گروگان سال ۸۸ اشرف (در نوار بازگشت فاتحان می توانید ببینید).

احمد تاجگردون بشدّت بهم ریخته بوده، و گفته است که از سازمان هم پول نمی گیرد. سازمان به او گفته است. در بیرون (شهر) زیاد ظاهر نشو، ما یک خانه هم برایت میگیریم.

اعضای فرقه رجوی در تیرانا

۲- مصطفی یار احمدی در رده تشکیلاتی ام قدیم – معاون ستاد

مصطفی یار احمدی نفر سمت چپ

اسیران مریم رجوی در آلبانی

۳- رضا رهبر

۴- فرامرز حبیبی ـ کُرد است.

۵- رضا اسلامی

۶- محمد ترکمن

۷- محسن ترکمن (برادر محمد ترکمن) این دو برادر اززندانیان در پروژه رفع ابهام سال ۷۳ بودند.

۸- نادر سبزی خباز

۹- احمد رضا توحیدی در رده عضو قدیم (فرزند یا فامیل محمدعلی توحیدی (فرید) از مسئولین ارشد سازمان مجاهدین.

۱۰- وحید رضایی (پژمان)

۱۱- عظیم میش مست

قلاده های ایدئولوژیک

عظیم میش مست ـ نفرسمت چپ پایین

۱۲- مرتضی میری (خواننده ترانه های شمالی- فامیل هنرپیشه کمدی ایران آقای میری)

قرنطینه و زندانسازیفرقه رجوی در پایتخت آلبانی

۱۳- … میری (پسرعموی مرتضی میری)

۱۴- محمود عزیزی (فرهاد)

۱۵- رضا (درآشپزخانه کارمی کرد)

۱۶- پیمان حمزوی یا خیری (بیژن) در آشپزخانه کار می کرد

همراه با دو خانم که اسامی آنها مشخص نیست، امّا ازطریق فیسبوک با جداشدگان در تماس هستند.

لازم به توضیح است که در پایان انتقال به آلبانی در شهریور ۹۵، در همان گام اول می بایست بین ۴۰۰ تا۵۰۰ نفر جدا می شدند. امّا توتالیتاریسم و قلّاده های ایدئولوژیک که قویترین قلّاده ها برای تسخیر اعضا هست بکار گرفته شده است، تا مانع از ریزش یکباره شود! و خروج از سازمان به شکل تدریجی انجام گیرد. این امر ضربت گیر فروپاشی تشکیلات سازمان است. حجم اخبار و اطلاعاتی که در این باره وجود دارد امکان درج آن بصورت یکباره نیست. امّا پاشنه آشیل سیستم های توتالیتاریستی، اطلاع رسانی است.

حقیقت مانا

لینک های مرتبط :

زندان در تیرانا ـ مقاله یکی از نجات یافتگان فرقه ستیزه جوی رجوی در آلبانی

راه اندازی «زندان جدید» فرقه رجوی در اروپا

خشونت خانگی در فرقه ی رجوی

فرقه رجوی در آلبانی به سمت انزوا طلبی و قطع تمام عیار از جامعه و مردم

دگماتیزم و تلقی فاشیستی و شی ء واره سران فرقه مجاهدین خلق از مذهب و زن

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=30307

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

چرا انتقال به اشرف ۳؟... مقاله یکی از جداشدگان فرقه رجوی ـ ساکن آلبانی

چرا انتقال به اشرف ۳؟… مقاله یکی از جداشدگان فرقه رجوی ـ ساکن آلبانی

محمدرضا هخامنشیان (نام مستعار) – نجات یافته از حصارهای ذهنی و فیزیکی فرقه رجوی در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *