هنر و سینما
213 بازدید
مصاحبه با نصیر حیدری عضو سابق مجاهدین خلق

مصاحبه با نصیر حیدری (عضو سابق فرقه مجاهدین) ـ نشست طعمه ـ قسمت سوم

لینک به قسمت دوم مصاحبه با نصیر حیدری ـ بازجویی و شکنجه در دوران چک امنیتی

آرش رضایی:

در نشست موسوم به “طعمه” افراد بشدت تحت فشار قرار گرفتند خیلی از کادرهای تشکیلاتی جدا شده مجاهدین به تلخی از آن یاد می کنند شما در باره نشست طعمه توضیحی دارید؟

آقای نصیر حیدری:

نشست طعمه در پاییز سال ۱۳۸۴ با مسئولیت مژگان پارسایی و صدیقه حسینی شروع شد. در شروع نشست ، مژگان گفت: “یکسری تضادها و مشکلات هست که در مناسبات سر باز کرده و علت آن هم این است که میدان به افراد داده می شود به آن و این و فاکت بیرون می زند. موضوع نشست این است طعمه (کسی که خواهان خروج از قرارگاه اشرف به هر دلیلی بود) به علت همین میدان و فرصتی که به افراد داده شده است بی حسی در داخل مناسبات رشد می کند و به مانند ـ پرویز فرهمند و عماد ـ در مناسبات بیرون می زند. پرویز فرهمند هم همین طور طعمه شد و به این شکل باند درست کرده بود.”

گویا پرویز فرهمند قبل از شروع نشست طعمه در رابطه با نشست های سیاسی با بچه ها محفل می زند و وقتی به پذیرش می رود با بچه های پذیرش نیز محفل می زند بعد او را آن طور که مسئولین اشرف ادعا داشتند اخراج می کنند. البته پرویز فرهمند با سازمان و اهدافش مشکل پیدا کرده بود.

سران مجاهدین

در نشست طعمه مژگان تاکید داشت ، عماد ، اطلاعات نفرات و کسانی که داخل اشرف می آیند را جمع آوری کرد و در دیسک سخت کامپیوتر جا داده و بعد فرار کرد و آنها را در تیف به آمریکائیها داده است. موقعی که با آمریکاییها برخورد کرد امریکائیها دیسک سخت را از عماد گرفتند. در پایان صحبت های مژگان یک نفر به نام پویا (مربی آموزش های تکاوری در سازمان) بلند شد و از خودش به اصطلاح انتقاد کرد و گفت: من حواسم نبوده ، هشیار نبودم در رابطه مناسبات سازمان تناقضاتی داشتم و قس علی ذالک. پس از او حدوداً ۳۰ نفر جهت تملق گویی و چاپلوسی از خودشان انتقاد کردند. در پایان نشست ، مژگان با عصبانیت گفت: از این به بعد طعمه نداریم هر کس در چهارچوبی که ما می خواهیم خود را وفق نمی دهد به او می گویم بفرما تیف که میخ طویله شوی!! (اصطلاحات رایج و ادبیات ویِژه سران مجاهدین در تشکیلات) بعد مژگان در حالی که آشفته به نظر می رسید ، ادامه داد: هر کس باید گواهینامه طعمه بنویسد و رده ، کار ، سابقه ، مسئولیت هر فرد تا این لحظه ارزش ندارد مگر با عبور از گواهینامه طعمه ، همه باید گواهینامه بنویسند و با حضور جمع از آن عبور کنند. به این شکل نشست بعد از چهار یا پنج ساعت تمام شد و افراد و نفرات به داخل قرارگاههایشان رفتند.

مژگان پارسایی و صدیقه حسینی

آرش رضایی:

واکنش و تحلیل شما در رابطه با نشست طعمه چه بود؟ چه جمعبندی از آن داشتید؟

آقای نصیر حیدری:

پس از نشست طعمه مصمم شدم از قرارگاه اشرف خارج شوم اینجا بود که تصمیم نهایی ام را گرفتم به خودم گفتم این یک سرفصل است باید جدا شوم. من بر خلاف تاکید مژگان پارسایی گواهینامه عبور ننوشتم. اما به مسئولم نوشتم چون این سرفصل تعیین تکلیف است من نیز خودم را تعیین تکلیف می کنم و می خواهم دنبال زندگیم بروم. از مسئولین اشرف خواستم مرا به تیف (کمپ آمریکائیها) انتقال دهند و قصد خود برای جدایی از مجاهدین را آشکار کردم.

ادامه دارد…  

طعمه

لینک های مرتبط :

مصاحبه با نصیر حیدری (عضو سابق فرقه مجاهدین) ـ بازجویی و شکنجه در دوران چک امنیتی ـ قسمت دوم

مصاحبه با نصیر حیدری (عضو سابق فرقه مجاهدین) ـ تمامیت خواهی رهبر عقیدتی مجاهدین ـ قسمت اول

ذهن بیمار رجوی و نشست های موسوم به طعمه ـ قسمت دوم

خاطرات آقای کریم غلامی (عضو سابق ارتش آزادیبخش و مجاهدین ـ ساکن آلمان) ـ سرکوب درون تشکیلاتی در نشست های دیگ و طعمه ـ قسمت بیست و پنج

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

مصاحبه بنیاد خانواده سحر با مالک بیت مشعل (نجات یافته از اسارتگاه فرقه رجوی در آلبانی) ـ قسمت دوم

مصاحبه بنیاد خانواده سحر با مالک بیت مشعل (نجات یافته از اسارتگاه فرقه رجوی در آلبانی) ـ قسمت دوم

تیرانا، آلبانی، بیست و نهم ژانویه ۲۰۱۸ بنیاد خانواده سحر در آلبانی مصاحبه ای با آقای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *