هنر و سینما
356 بازدید
حمیرا محمد نژاد عضو سابق مجاهدین خلق

چرا مراسم باصطلاح سیمرغ را سازمان مجاهدین خلق نتوانست هیچ انعکاسی بدهد؟

حمیرا محمدنژاد (عضو جدا شده از فرقه مجاهدین، ساکن آلمان)

چهارم نوامبر ۲۰۱۷

در سازمان مجاهدین مناسبت های زیادی در تمجید و تعریف از مسعود و مریم هر ساله با صرف هزینه های گزاف مالی در تشکیلات برگزار شده و بلافاصله از سیمای سازمان پخش میشود.

اما دو مناسبت ۱۷ ژوئن و سی مهر تبدیل به مناسبت های اصلی سازمان شده بطوری که تقریبا دو ماه قبل همه برنامه ها با آن تنظیم میشود و همان شب هم از تلویزیون پخش می شد.

فرقه مجاهدین

 اما چرا امسال با حضور خود مریم یعنی صاحب اصلی باصطلاح انقلاب ایدئولوژیک و تعداد ثابت حقوق بگیران سخنران مراسم بیرونی نشد؟

علت را درتضادهای فعلی که سازمان با آن درگیر هست باید جستجو کرد:

اول : موج ریزش نیرو که ابعاد آن تابلو فروپاشی (تشکیلات رجوی) را هرچه پر رنگ تر میکند

تضاد اول حفظ باقی مانده تشکیلات و چاره برای فرونشاندن یا حداقل کند کردن روند ریزش نیرو است. در این رابطه سازمان دست به هر ترفندی زد و می زند که بتواند نیروها را حفظ کند مثل تهدید به قطع هزینه زندگی با وجودیکه در ژنو به آن تعهد کتبی داده بود.

کم کردن هزینه افراد ابتدا از ۶۰ به ۴۵ و نهایتا به ۳۰ هزار لک و از گماردن شیفت و نگهبان و گشت در خیابانهای تیرانا و مقابل کافی نت ها که مبادا افرادی که بیرون می آیند با خانواده یا دوستان سابق خود تماس برقرار کنند تا محدود کردن ترددات به بهانه تهدیدات آدم ربایی.

همچنین انتقاد از خود باسمه ای صدیقه حسینی و احمد واقف و زهره اخیانی برای مینیمیزه کردن برخوردهای غیرانسانی تشکیلاتی در اشرف و لیبرتی هم کارساز نبود و نیست با این وجود تعداد زیادی درخواست خارج شدن از مناسبات را کرده اند که بایستی در این مراسم آورده شوند چون اگر نیاوردند تعداد (خواهان جدایی از سازمان) آنقدر زیاد هست که خلاء آن باز بوی فروپاشی را در فضای تشکیلات می پراکند که وضعیت شکننده تشکیلات توان جمع کردن آن را ندارد. اگر هم (افراد خواهان جدایی به مراسم) آورده شوند که دیگر امکان پخش بیرونی مراسم منتفی میشود.

حمیرا محمد نژاد عضو جدا شده از فرقه رجوی ساکن آلمان

بر خلاف نشست های سالهای قبل از تار کردن چهره افراد که بیانگر ابعاد ریزش سالهای اخیر است دیگر نمی توان مراسم سی مهر با حضور مریم رجوی را با چهره تار شده جمعیت پخش کرد؟ پس بهتر است که از خیر پخش تلویزیونی آن بگذرند

دوم: رفع بد بینی جامعه آلبانی نسبت به حضور سازمان در کشورشان.

جامعه آلبانی در یک حالتی از ابهام  و تردید و ترس به حضور سازمان در کشورشان می نگرند اینها دیگر تبلیغات دشمن و اطلاعات و کذا نیست بلکه مشاهدات عینی مردم کوچه و بازار تیراناست و تنها شکل و ریخت زنان و مردان که نسبت به چهل سال قبل هیچ فرقی نکرده است.

شناخت کافی از عمق عقب ماندگی و فرهنگ داعشی سازمان در مردم آلبانی پدید آمده است رفتارهای دیگر مثل بستن و قرق کردن مسیر رفت و آمد شهروندان و نصب دروازه در محل ساختمان های معروف به پایگاه مفید و اخیرا هم با کشف یک باند قاچاق انسان در فرودگاه تیرانا با همکاری یکی از جداشدگان و تعدادی دیگر از اتباع ایران که یک اطلاعیه پلیس درتاریخ ۱۸ اکتبر از آن خبر داد دامنه شک و تردید ها را توسعه داد البته افشاگری های جداشدگان هم نقش بسزایی در آگاه کردن شهروندان آلبانیایی داشته است.

اما وجه دیگری از سازمان که هنوز برای مردم آلبانی رو نشده و سازمان سعی در بسته ماندن آن دارد همانا فرهنگ کیش شخصیت و فردپرستی که ویژگی اصلی همه فرقه ها و از جمله سازمان مجاهدین هست ، می باشد.

چون منطق و باورهای سازمان تحت عنوان رهبر عقیدتی و امام زمان بازی اصلا و ابدا جایی در جوامع آزاد ندارد و بزرگترین وحشت سازمان هم از همین (موضوع) می باشد و با صرف هزینه های کلان از میهمانی ها و دادن هدایا و رشوه تا بحال سعی در مخفی کردن این (وجه تشکیلات) داشته است.

سیمرغ

دستگاه رجوی که سالهاست با پرداخت پول های کلان و استفاده از روش های مافیایی سعی در سرپا ماندن داشته است در رشوه دادن مهارت زیادی دارد با واسطه قراردادن یک دیپلمات سابق نروژی نزد نخست وزیر وقت سالی بریشا با دولت این کشور وارد رابطه شد تا اشرف دیگری در این کشور راه اندازی کند. با این وجود دولت نخست وزیر ادی راما مخالف حضور سازمان در این کشور می باشد و چندین بار در پارلمان از پذیرفتن حتی موقت سازمان ابراز ناخرسندی کرده است و تا بحال هم دست بستگی های زیادی برای استقرار دستگاه و تاسسیسات مشابه اشرف ایجاد کرده است.

در واقع میتوان گفت گه سازمان خودش فضا را گرفته و سعی کرده دیگر پایش را از گلیمش درازتر نکند و مهر تابان را غلاف کند.

منبع : زنان ایران

اعضای جدا شده از فرقه مجاهدین

لینک های مرتبط :

مصاحبه با خانم حمیرا محمدنژاد (عضو سابق ارتش آزادیبخش و مجاهدین خلق ـ ساکن آلمان) ـ قسمت ششم

موقعیت کنونی فرقه رجوی “سازمان مجاهدین خلق ایران”ـ معضل اصلی و انتخاب مسئول اول

مجاهدین خلق و مردم آلبانی ـ مقاله ارسالی از آلبانی ، تیرانا

نامه سرگشاده خانم حمیرا محمد نژاد به خانم والری کروا خبرنگار رادیو فرهنگ فرانسه

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=29510

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

چرا انتقال به اشرف ۳؟... مقاله یکی از جداشدگان فرقه رجوی ـ ساکن آلبانی

چرا انتقال به اشرف ۳؟… مقاله یکی از جداشدگان فرقه رجوی ـ ساکن آلبانی

محمدرضا هخامنشیان (نام مستعار) – نجات یافته از حصارهای ذهنی و فیزیکی فرقه رجوی در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *