هنر و سینما
166 بازدید
پرواز تاریخ ساز مسعود رجوی یا شکست خفت بار

پرواز تاریخ ساز یا شکست خفت بار مسعود رجوی

حکاک (اسم مستعار) ـ نجات یافته از حصارهای ذهنی و فیزیکی فرقه رجوی ـ ساکن اروپا

ششم نوامبر ۲۰۱۷

قبل از شروع حمله نیروهای آمریکایی به عراق در سال ۲۰۰۳، تمامی نفرات فرقه در بیابانهای منطقه دیالی پراکنده بودیم. با شروع حمله آمریکا ابتدا قرارگاه جلولا و سپس قرارگاه علوی بمباران شد. ظاهرا هدف نیروهای آمریکایی متمرکز کردن تمامی نیروهای رجوی در قرارگاه اشرف و تحت کنترل در آوردن آنها بود.

با فرمان رهبر فرقه در حالیکه پرچم های سفید را در دست داشتیم به بداخل قرارگاه اشرف کوچانده شدیم. طی مدت کوتاهی تعدادی از مقرها بصورت دایره وار بمباران شده بود. در روز پرواز تاریخ ساز (توضیح خواهم داد) کلیه ترددات در قرارگاه اشرف ممنوع بود.

خلع سلاح مجاهدین در قرارگاه اشرف

من برای انجام کاری ضروری از مقر خارج و از خیابان ششصد بسمت ستاد مرکزی روبروی زمین صبحگاه در تردد بودم. بمحض رسیدن به محدوده ستاد متوجه شدم سربازان آمریکایی اطراف خاکریزهای ستاد موضع گرفته اند. در همین حال چند هواپیمای بزرگ، احتمالا ب ۵۲، در آسمان اشرف در پرواز بود. با رسیدن به روبروی درب ستاد دو هلکوپتر روبروی ستاد روی زمین نشست و تعدادی سرباز آمریکایی در حال صحبت با دستگاه مخابرات بودند.

بعد از مدت کوتاهی شنیدم آنروز فرمانده نیروهای آمریکایی درعراق برای امضای سند تسلیم در آنجا بوده و گفته شده بود در صورت عدم امضا بمحض خروج نیروهای آمریکایی بمباران اشرف شروع میشود. سند تسلیم توسط شخص مسعود رجوی امضا شده بود.

گفته شد که مژگان پارسایی سمپات سابق چریکهای فدایی خلق و از دانشجویان ایرانی در آمریکا و جانشین رهبر فرقه امضا کننده سند تسلیم بوده ولی این یک دروغ محض برای بدر بردن چهره نکبت بار رجوی بوده است.

سند تسلیم را قانونا باید عالی ترین فرمانده یک ارتش یا نیروی نظامی امضاء نماید و همینطور هم بود. تردید ندارم که در همان روز رجوی سند تسلیم را امضاء کرد و بعد به کمک آمریکایی ها آخرین پرواز تاریخساز خودش را با همان هلیکوپترهای آمریکایی انجام داد و تا روز مرگ ذلت بارش در زندان آمریکایی ها بود.

مسعود رجوی

مسعود رجوی تمامی شروط آمریکایی ها را پذیرفت و ارتش خود را تسلیم کرد و خلع سلاح شد و دست از تمامی دعاوی خود کشید. او پذیرفت تا کناره گیری کرده و به تبعید برود به شرطی که سازمان مجاهدین خلق تحت رهبری همسرش به کارش ادامه دهد. او سپس به جایی که آمریکایی ها مشخص کرده بودند رفت و تا زمان مرگ دم بر نیاورد. 

بنیاد خانواده سحر ـ تیرانا، آلبانی

خلع سلاح مجاهدین در اشرف

لینک های مرتبط :

خلع سلاح فرقه مجاهدین خلق و تناقض گویی های بی پایان

خاطرات ناصر شیردم (عضو سابق فرقه مجاهدین) ـ حمله امریکا به عراق و خلع سلاح نیروهای مجاهدین ـ قسمت نهم

خاطرات آقای کریم غلامی (عضو سابق ارتش آزادیبخش و مجاهدین ـ ساکن آلمان) ـ خلع سلاح مجاهدین و آغاز تنافض های ذهنی کادرهای تشکیلاتی ـ قسمت بیست و نهم

جوزف توماس سردبیر نشریه ژئوپولیتیک نیو اتلس : اگر مجاهدین خلع سلاح نمی شدند اکنون در کنار داعش برای آمریکا می جنگیدند

خاطرات قادر رحمانی (عضو سابق ارتش آزادیبخش و مجاهدین) : ماجرای خلع سلاح و فرار مهران کریم دادی ـ قسمت هجدهم

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=29602

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

چرا انتقال به اشرف ۳؟... مقاله یکی از جداشدگان فرقه رجوی ـ ساکن آلبانی

چرا انتقال به اشرف ۳؟… مقاله یکی از جداشدگان فرقه رجوی ـ ساکن آلبانی

محمدرضا هخامنشیان (نام مستعار) – نجات یافته از حصارهای ذهنی و فیزیکی فرقه رجوی در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *