هنر و سینما
197 بازدید
سایت نیم نگاه

اطلاع رسانی ـ آمار بازدید از سایت ، دو صفحه فیس بوک و یوتیوب نیم نگاه در مهرماه ۱۳۹۶

Thursday, November 02, 2017

این باورکه درحیطه ی پدیده های انسانی ، اجتماعی و سیاسی حقیقت مطلقی وجود ندارد بلکه نقطه نظرات متفاوت وجود دارد نه صرفا یک اعتقاد پسامدرنیستی و معنایی برگرفته از نسبیت گرایی محض که اصل اثبات شده در تفکر بشر مبتنی بر انباشت تجربه های مکرر آدمی در سیر تاریخی است. پرواضح است دردنیای زمینی تنفس کردن و ماورایی فکر کردن شرایط مساعد ذهنی و عینی برای مطلق انگاری و تقدیس خشونت را میسر می گرداند.

از ویژگی های جریان فکری و سیاسی دنیای مدرن تأملی ژرف در مفهوم اصالت بشری است. چنین رویکردی زائیده و برخاسته از تحولات عمیق در دوران روشنگری ست.

سایت

اعتقاد به ”آزادی آدمی” و باور به ”حقوق بشر” محصول تأملات پیگیر، خستگی ناپذیر و اندیشه ورزی انسان در طی تاریخ بوده و این دو معنا در حقیقت بنیادهای اساسی گفتمان دموکراتیک در دنیای معاصر است. در پارادایم تفکر اندیشمندان و متفکران علوم سیاسی در دنیای مدرن و عصر تحولات دموکراتیک ، پاسداشت ”فردیت” و احترام به ” حقوق ذاتی و آزادی های اساسی انسان ” از الزامات و ضرورت زیست مدنی و اجتماعی متصور شده است. پس به درستی ذهن دموکراتیک معتقد است که توتالیتاریسم و تمامیت خواهی تحت هر شرایطی به بردگی فکر و خرد آدمی منجر می گردد و مطلق انگاری نافی ذهن دموکراتیک و حقوق بنیادین بشر است.

فیس بوک نیم نگاه

“عقلانیت انتقادی” به مثابه روش تفکر صحیح و منطقی امر و معنایی پذیرفته شده در نگرش و دیدگاه دموکراتیک در جهان کنونی است که مبانی انگیزه های اصولی و منطقی انتقاد از رفتار خشونت آمیز و تقدیس ترور و ستیزه جویی را پی ریزی کرده است.

پروفایل آرش رضایی در فیس بوک

رفتار خشونت آمیز و ذهن فاشیستی که به اعتقاد و باورمندی مبتنی بر “مطلق انگاری” و ”خود برتربینی” حماقت آمیز منجر می گردد در طی تاریخ و به خصوص در اوایل قرن بیستم به بعد در قالب سکت سیاسی و عقاید فرقه گرایانه بارها و متناسب با شرایط و مقتضیات اجتماعی و فرهنگی در جوامع گوناگون رواج یافت. بهره گیری از خشونت افسار گسیخته ، ترور و باورمندی به شعارجنگ مسلحانه به مثابه تاکتیک و هم استراتژی ، اوج تفکر خشونت طلبانه برای کسب قدرت به هر شکل ممکن بود ـ بی آنکه پیامدها و تاثیر مخرب و ویرانگر آن بر کنشگران خشونت و جامعه انسانی که هدف خشونت و ترور سازمان یافته و کور قرار دارد مورد تحلیل و واکاوی همه جانبه و ژرف قرار گیرد بی شک موضوع و سوژه ای تأمل انگیز برای بحث و بررسی است. بر این مبنا رهبران مجاهدین خلق با بکارگیری روش ها و شیوه های تروریستی و خشونت آمیز به راهی گام گذاشتند که سرانجام به تباهی ، انحطاط تفکر و خرد و محو ارزش های دموکراتیک منجر شد. بررسی تاریخی و پژوهش عالمانه و علمی با اتکاء به مدارک تاریخی ، مستندات و قرائن عینی این واقعیت تلخ ، گزنده و آشکار را روشن می کند.

علوم سیاسی

 بی شبهه ، رویکرد “معطوف به قدرت” بدون در نظر گرفتن ملاحظات حقوق بشری و عدم تمایل به بکارگیری شیوه ها و روش دموکراتیک بی احترامی به مفاد اعلامیه جهانی حقوق بشر و اهانت به مقام و منزلت حقیقی انسان است. پس ما جمعی از کادرهای تشکیلاتی و اعضای جدا شده مجاهدین بر این باور هستیم که مجاهدین خلق در استمرار حیات سیاسی ـ تشیکلاتی و توسل به خشونت و ترور مبدل به یک فرقه ی تمام عیار شده است که ساختار و مناسبات فرقه ای از ویژگی های مشخص و بارز آن است و بیانگر گروه سازمان یافته با دو ویژگی دگماتیک و استاتیک است که نسبت به هر گونه تحول و دگردیسی در مسیر تکامل و هماهنگی با تحولات و رویدادهای دنیای مدرن بشدت مقاومت می کند.

آرش رضایی ـ مدیر سایت نیم نگاه

یوتیوب نیم نگاه

لینک های مرتبط :

صفحه فیس بوک آرش رضایی

صفحه فیس بوک سایت نیم نگاه

یوتیوب نیم نگاه

اطلاع رسانی ـ آمار بازدید از سایت و دو صفحه فیس بوک و یوتیوب نیم نگاه در شهریور ماه ۱۳۹۶

در باره نیم نگاه … A bout us

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=29485

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

'تناقض' و سر در گمی در کاخ‌سفید بر سر دیدار دونالد ترامپ و کیم جونگ اون

‘تناقض’ و سر در گمی در کاخ‌سفید بر سر دیدار دونالد ترامپ و کیم جونگ اون

Saturday, March 10, 2018 کاخ سفید اعلام کرد که «در اولین فرصت» دونالد ترامپ، رئیس …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *