هنر و سینما
235 بازدید
مصاحبه اختصاصی تلویزیون اورا نیوز Oran News TV با خانم آن سینگلتون

مصاحبه اختصاصی تلویزیون اورا نیوز Oran News TV با خانم آن سینگلتون

آن سینگلتون : مجاهدین خلق جوانان آلبانیایی را عضوگیری می کنند

تیرانا، آلبانی، چهاردهم نوامبر ۲۰۱۷

آن سینگلتون، که به عنوان یک فعال حقوق بشر معرفی شده و از گروه مجاهدین خلق جدا شده است، در یک مصاحبه با اورا نیوز گفت این گروه تروریستی به شدت برای آلبانی خطرناک است. سینگلتون گفت که مجاهدین خلق جوانان آلبانیایی را عضو گیری می کنند تا برای مقاصد خود بکار گیرند.

در ماه مه سال ۲۰۱۳، اولین گروه از گروه  اپوزیسیون ایران، موسوم به مجاهدین خلق، به آلبانی رسید. امروز، بیش از ۳۰۰۰ مجاهد خلق در آلبانی پناه گرفته اند.

رسیدن آنان به آلبانی همراه با مباحثات بسیاری صورت گرفت چرا که اطلاعات در خصوص فعالیت های و بخصوص اتهامات تروریستی بسیار کم بود، ولی با وساطت ایالات متحده آمریکا، آلبانی پذیرفت تا به آنان پناه دهد.

آن سینگلتون، یک فعال بریتانیایی و مشاور در امور حقوق بشری، به آلبانی آمد تا نگرانی ها در خصوص این گروه را مطرح نماید. او مدعی است که خودش زمانی در این گروه بوده و بعد از آنکه به مقاصد آنان برای سرنگونی خشونت آمیز رژیم ایران پی برد از آنان جدا شده است.

سینگلتون

سینگلتون میگوید مجاهدین خلق در حال حاضر در حال عضو گیری از جوانان آلبانیایی و استفاده از آنها هستند. از طرف مقابل نمایندگان مجاهدین خلق در آلبانی میگویند که او مامور ایران است که میخواهد چهره دموکراتیک آپوزیسیون رژیم ایران را خدشه دار کند. از نظر مجاهدین آن سینگلتون و همسرش مسعود خدابنده که در لندن مستقر هستند، هر دو ماموران وزارت اطلاعات ایران هستند. مجاهدین میگویند که وزارت دفاع امریکا پنتاگون علیه آن سینگلتون و مسعود خدابنده اطلاعیه داده و اعلام کرده که اینها مامورین و جاسوسان وزارت اطلاعات ایران هستند که اول در سازمان مجاهدین نفوذ کرده بودند و اکنون سالهاست بدون محدویت علیه فعالیت های مجاهدین خلق، تنها آپوزیسیون دموکراتیک رژیم ایران در غرب فعالیت می کنند.

اعضای جدا شده از گروه تروریستی مجاهدین خلق

مصاحبه اختصاصی تلویزیون اورا نیوز Oran News TV با خانم آن سینگلتون

سؤال: مقصود شما از سفر به آلبانی چیست؟

من به آلبانی آمدم زیرا مشکلی بوجود آمده و آن حضور مجاهدین خلق در آلبانی است. من تلاش می کنم تا اتفاقاتی که افتاده را ارزیابی کنم و سعی نمایم تا به اعضایی که می خواهند سازمان را به سلامت ترک نمایند کمک نمایم.

سؤال: این سازمان چه مفهومی برای شما پیدا کرده است؟

من عضو این سازمان به مدت ۲۰ سال بودم. آنان آن زمان دانشجویان را عضوگیری میکردند. ما از یک گروه تروریستی حرف می زنیم که به سرنگونی خشونت آمیز دولت ایران اعتقاد دارد و یک تاریخچه ۴۰ ساله اعمال خشونت را پشت سر گذرانده است. طی ۱۵ سال گذشته من تلاش کرده ام تا ماهیت واقعی این گروه را نشان دهم و به اعضایی که می خواهند جدا شوند کمک نمایم.

گروه تروریستی

سؤال: چرا آنان به آلبانی آمدند؟

مجاهدین خلق به آلبانی آمدند زیرا آنان از عراق اخراج شدند. بعد از سال ۲۰۰۳ آنان حمایت صدام حسین را از دست دادند و لذا نهایتا مجبور به ترک عراق بودند. دولت عراق اعتقاد داشت که آنان باید اخراج شوند، اما بهرحال آمریکایی ها تصور می کردند که مجاهدین خلق در جهت منافع ضد ایرانی آنان مفید خواهند بود و لذا کشور ثالثی را یافتند، که آلبانی باشد.

سؤال: چرا آلبانی؟

زیرا هیچ کشور دیگری آنان را نپذیرفت.  دولت شما از آمریکایی ها پول گرفت تا به یک گروه تروریست در پایتخت شما پناه بدهد. ما اطلاعات زیادی در خصوص توافقنامه آلبانی با ایالات متحده نداریم. چرا آنان اینقدر مخفی کاری می کنند؟ چرا ما چیزی در خصوص آن نمی دانیم؟

اولین چیزی که به ذهنم می رسد اینست که بگویم که هرکاری که می کنند غیر قانونی است. اصالتا، آنان از عراق طی یک توافق سری بین آمریکا و مجاهدین خلق و دولت آلبانی به این کشور آمدند. هیچکس نمی داند که این توافق، اگر وجود داشته باشد، چیست. آنچه ما نگران آن هستیم این است که مجاهدین خلق در این توافق به عنوان یک گروه معرفی شده اند، که بدان معناست که افراد هویت فردی ندارند و در حقیقت آنان هیچ هویتی در آلبانی ندارند. یک تکه کاغذ می گوید که به خاطر ملاحظات انسانی به اینجا آورده شده اند، ولی این هیچ معنایی ندارد. شما هیچ کاری با این تکه کاغذ نمی توانید بکنید، شما به هیچ کجا نمی توانید دسترسی داشته باشید، شما نمی توانید با آن گذرنامه دریافت نمایید. به این ترتیب، این افراد به صورت غیرقانونی به این کشور آورده شده اند، یعنی عملا قاچاق انسان صورت گرفته است. آنان به صورت یک گروه بدون هیچ هویتی در معامله ای که صورت گرفته است، در توافقی که هیچکس از محتوای آن اطلاع ندارد، قاچاق شده اند. مجاهدین خلق خودشان، بخاطر ماهیت پنهانشان که یک گروه فرقه ای هستند، یک سازمان مخفی و زیر زمینی است.

Anne Singleton

سؤال: پس چرا آنان در شرایط بدی زندگی می کنند؟ چه کسی آنان را تأمین مالی می کند؟

مجاهدین خلق هرگز یک گروه مستقل نبوده اند. آنان توسط صدام حسین تأمین مالی می شدند. او هزینه سلاح آنان را پرداخت می کرد. آنان تحت حمایت صدام حسین بودند، ولی علاوه بر آن شاهزاده های سعودی همیشه از گروه حمایت مالی بعمل آورده اند. منابع مالی از جانب دشمنان ایران، از آمریکا گرفته تا اسرائیل و جبهه جهانی ضد ایرانی وجود داشته است، ولی من به شما اطمینان می دهم که این کمک های مالی هرگز برای اعضا صرف نشده اند. اعضا حقوق دریافت نمی کنند، آنان به نوعی برده های نوین، مانند گلادیاتورها، هستند.

سؤال: آلبانی چه تهدیدی را در پناه دادن به آنان پذیرفته است؟

تهدیدی که آلبانی پذیرفته بزرگتر از تصور شما، یا حتی دولت است. در سطح، مجاهدین خلق خود را دموکراتیک، مدافع حقوق بشر، و آلترناتیو رژیم ایران معرفی می کنند و برای این منظور دروغ های زیادی در خصوص حاکمیت ایران که چقدر سرکوبگر است می سازند. من نمی گویم که رژیم ایران از متدهای سرکوبگرانه استفاده نمی کند، ولی اصلا به اندازه ای که مجاهدین خلق می گویند نیست. این در واقعیت خیلی فرق می کند. مجاهدین خلق هرگز دست از باورهای خود برنداشته اند. آنان کورکورانه اعتقاد دارند که رژیم باید به صورت خشونت باری تغییر کند. چگونه می شود گفت که آنان دموکراتیک هستند در حالیکه اعتقاد دارند که با توسل به زور باید رژیم را تغییر داد؟ در درون سازمان، ساختار آنان هرمی است. یک رهبر دارند که ابدی است. این یک سازمان غیر قانونی و نامشروع است. تخصص آنان ترور و سوء قصد است. آنان در کشتن دانشمندان هسته ای در ایران دست داشتند و همچنین قبل از انقلاب سابقه ترور آمریکایی ها را در تهران داشته اند. این مهارت ها توسط داعش و القاعده برای تروریسم مورد استفاده قرار گرفته است. اگرچه آنان در حال حاضر نمی توانند در موضعی باشند که دست به اقدامات تروریستی در آلبانی بزنند، اما آنان از مهارت های خود برای قاچاق انسان، پول شویی استفاده می کنند. آنان این تخصص را دارند تا به سازمان های دیگر آموزش بدهند که چگونه اعضای خود را مغزشویی نمایند و آنان را وادار به هر کاری از جمله خودکشی کنند که البته در این خصوص صاحب سبک می باشند. بعلاوه، در نتیجه ماهیت مخفی، این گروه یک تهدید برای جامعه است. بپرسید چگونه؟ چرا؟ ما به خیابان ها نگاه می کنیم و کاری به کسی نداریم … اما آنها جوانان شما را عضوگیری می کنند، جوانان آلبانیایی به این گروه می پیوندند، همانطور که من سالها قبل این کار را کردم، و برای آنان در ازای هیچ پاداشی کار کردم.

ترور

سؤال: پیشنهاد شما چیست؟ آیا آنان را اخراج کنیم؟

رهبری مجاهدین خلق رابطه نزدیکی با آمریکا دارد، و آمریکا رابطه نزدیکی با دولت شما دارد، از طرفی اتحادیه اروپا به دو دلیل نگران حضور مجاهدین خلق در آلبانی می باشد. یکی بخاطر درخواست آلبانی برای عضویت در اتحادیه اروپا، که این امر تا زمانی که این گروه در آلبانی حضور دارد محقق نخواهد شد. دوم به این خاطر که این گروه را به خوبی می شناسند و می دانند که این گروه خطرناک است. آنان می دانند که این گروه تهدیدی برای دموکراسی پارلمانی و برای اجتماع می باشد،  و می خواهند این گروه منحل شود یا لااقل در آلبانی نباشد.

ایران اینترلینک

لینک های مرتبط :

Anne Singleton: Key to de-radicalization of MEK hostages in Albania are their families

افشای انجمن های پوششی و شبکه های قاچاق مجاهدین در اروپا

هشدار نسبت به تهدیدات جانی علیه خانواده ها و اعضای سابق مجاهدین خلق

مصاحبه تلویزیون TemA آلبانی با دو نفر از جداشدگان فرقه رجوی در تیرانا

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=29762

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

زن، زندگی و سکسوالیته در سازمان مجاهدین خلق ایران

زن، زندگی و سکسوالیته در سازمان مجاهدین خلق ایران

جواد فیروزمند (عضو سابق شورای مرکزی مجاهدین خلق ـ ساکن فرانسه) چهاردهم مارس ۲۰۱۸ هشتم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *