هنر و سینما
218 بازدید
nimnegah

رجوی ها چه فکر میکنند و دیگران چه تحلیل هایی دارند؟

نویسنده: آقای فریدون اورموی (پژوهشگر و تحلیلگر سیاسی)

Monday, November 06, 2017

ارسال به سایت نیم نگاه

پارگراف  زیر از رسانه های رجوی برگرفته شده است:

“سپاه سرکوب در بن‌بست لیست و تحریم همه‌جانبه و در آستانه فروریختن است … یادآوری ایام قلدری و روزگاری که با پشتوانه موشکی و هسته‌یی و حزب‌الله و سپاه سرکوب و… در میدان سیاست نفس کش می‌طلبیدند گذشت و دیگر باز نخواهد گشت… یکی از دلایل وحشت، احساس تغییر سیاست مماشات آمریکا بعد از سخنرانی ترامپ بود. وقتی دیدند سپاه پاسداران که اصلی‌ترین نهاد سرکوب و فساد و غارت و چپاول در نظام است، لیست‌گذاری شد و در دام افتاد حساب کار دستشان آمد البته تا امروز به‌رغم و دود و دم‌های حکومتی در صحنه، پشت صحنه، راههای مذاکره و عقب‌نشینی دنبال می‌شود اما هر راهی را که رژیم برگزیند لاجرم نتیجه‌یی جز سقوط تمامیت نظام ولایت در چشم‌اندازش قرار ندارد. چشم‌اندازی که البته محصول ایستادگی و مقاومت مردم و مقاومت سرفراز و پیشتاز آنان است”.

مطلب را طوری ادا کرده اند که تو گویی که سپاه با همت و میل  وعلاقه آمریکا بوجود آمده بود و حالا که لطفش را دریغ داشته ، از بین رفتنی شده است!

دیگر اینکه آیا واقعا سپاه بقول شما بخاطر فساد و غارت تحریم شد یا مسئله عبارت از این بود که نقش مثبت اش در سوریه باعث خشم عموسام شده و مورد غضب قرار گرفت؟!

رجوی ها

این تحریم های احمقانه بخاطر کارهای مجموع حاکیت ایران بخاطر حاضر نشدن دربرابر تسلیم کاملی که آمریکا از ما ودیگر مردم جهان میخواهد ، انجام شد و ربطی به فعالیت های خائنانه و زبون باند رجوی نداشت و راستتر آنست که وقتی آمریکا ملاحظه کرد که کشوری با امکانات کم بجای تسلیم شدن کامل ، قصد تقویت بنیه ی دفاعی خود را دارد ، برآشفته شده و دست باین عمل قلدرانه با نتایجی غیرقابل پیش بینی- و چه بسا با نتیجه ی معکوسی که میتواند برعلیه آمریکا داشته باشد- زد!

صورت دیگر مسئله این است که ، فرقه ی رجوی عمدا و یا از سر ارزیابی  نادرست – که کار همیشگی اش بوده – بر این تصور است که آمریکا از دولت یکدست و متحدی برخوردار است و هر چیزی که کسی مطرح شد ، همان خواهد بود!

باین موراد باید هدفی که باند رجوی از مصرف داخلی این امر دارد ، اضافه کرد!

حال آنکه مامورین برجسته ی سیا که معمولا در اواخر عمر دچار پشیمانی شده وسعی درجبران مافات میکنند، شروع به خاطره نویسی کرده یا دست به انتشار تحلیل های خود میزنند و دراین مواقع است که حقایق پشت پرده ی زیادی روشن میشود!

American Neo Conservatives

من برای ثبوت اینکه هنوز هم نتیجه ی سیاست های ترامپ و میزان هماهنگی های بعمل آمده با دولت پنهان روشن نیست و همچنین توازن قوا درچرخش قابل توجهی برعلیه هیئت حاکمه ی آمریکا عمل میکند ، مصاحبه ی یکی از مامورین عالیرتبه سیا را دررد نظریه ی باند رجوی دایر بر قدرت بی همتا و وحدت بی چون چرای موجود در حاکمیت آمریکا نقل کرده وخوانندگان محترم را به تفکر بیشتری وا میدارم :

“گفتگو با  ری مک گاورن یک عضو با سابقه سازمان اطلاعات مرکزی امریکا

در امریکا بلبشوئی است که سگ صاحبش را نمی شناسد – یونگه ولت ترجمه رضا نافعی

پرسش- شما بعنوان تحلیلگر برای CIA کار کرده اید، عرصه تخصصی شما اتحاد شوروی بود. شما بطور منظم به دو رئیس جمهور امریکا، رونالد ریگان و جورج بوش پدر گزارش می دادید. شما در سال ۱۹۹۰ از کار کناره گرفتید و در سال ۲۰۰۳ همراه با دیگر مقامات اطلاعاتی سابق سازمان»Veteran Intelligence Professionals for Sanity« را بر پا کردید. کار شما دقیقا چیست؟.

 پاسخ- ما در این تابستان پنجاهمین تذکاریه خود را  در باره وضعیت سیاسی منتشر کردیم. موضوع آن اتهاماتی است که به ترامپ زده شده، مبنی بر این که  روس ها در در انتخابات ریاست جمهوری به سود ترامپ در انتخابات دخالت کرده اند. دو تن از مدیران فنی NSAدر میان ما هستند، از این را ما میدانیم که آیا کسی به داده های امریکا دسترسی پیدا کرده و اگر دسترسی پیدا کرده، چگونه؟ : فردی افشاگر، احتمالا از اعضای حزب دموکرات امریکا،  داده ها را دانلود کرده و ویکی لیکس آنها را منتشر ساخته است (برای اطلاع مشروح از این رویداد به لینک پایان ترجمه مراجعه کنید). از این طریق روس ها هم به آن داده ها دسترسی یافته اند، ولی آنها از خارج  به داده ها دست نیافته و در آنها دستکاری نکرده اند.

پرسش- و نتیجه انتخابات چه؟ بسیاری بر این اعتقاد بودند که ( انتخاب کلینتون یا ترامپ) انتخاب میان وبا  یا طاعون است – شما هم این نظر را تایید می کنید؟

پاسخ- بله، ولی مشروط: ما در آن زمان احتمال می دادیم که دونالد ترامپ  بتواند  مناسبات با روسیه را بهتر کند و  این کار را خواهد کرد. اما از چند سو جلوی آن گرفته شد: از یک سو کمپین رسانه ها بود مبنی بر متهم ساختن روسیه که  قابل اثبات نبود. ولی این هم مثل جریان زمان در جنگ عراق است: دروغ گفتن میتواند بسیار موثر باشد.  ثانیا اکثر نمایندگان کنگره و سناتور ها علی الاصول خواستار بهبود مناسبات با روسیه نیستند.

دولت پنهان

پرسش- جریان اوکرائین چیست؟

پاسخ- آنچه که در آنجا رخ داد بوضوح کودتا بود. این که روس ها برای کریمه ارزش قائل هستند، قابل فهم است، آنها به کریمه  بعنوان بندری که آبش یخ نمی زند نیاز دارند. خروشچف در زمانی که هیچکس پایان اتحاد شوروی را حتی تصور هم نمی توانست  بکند، تقریبا  بطور ضمنی، کریمه را به اوکراین «هدیه» کرد. ولی وحشت واقعی پوتین از گسترش سیستم دفاع موشکی ناتو است. او می داند که این سیستم تا چند سال دیگر قادر خواهد بود تمام  موشک های دورپرواز روسیه را منهدم سازد. او سال گذشته در سن پترزبورگ بوضوح گفت «ما می دانیم که این سیستم را برای مقابله با ایران نمی سازند. بنا بر این باید حتما مورد مذاکره قرار گیرد. بویژه با توجه به این که کرملین یقین دارد که امریکا خواستار تغییر رژیم در روسیه است.

پرسش- آیا مطمئن هستید  که واشنگتن  خواستار روی کار آوردن یک رژیم دست نشانده در مسکو است؟

پاسخ- چه کسی می تواند این را بداند؟ در واشنگتن بلبشوئی است باور نکردنی : نظامیان، صنایع نظامی، پرزیدنت، که کارش قابل پیش بینی نیست، مشاورینش و البته CIA که نفوذ فوق العاده ای بر رسانه ها دارد.

پرسش- در گذشته در واشنگتن بلبشو نبود؟

پاسخ- شاید نه تا این حد که در زمان ترامپ هست، اما مشکلات در آن زمان هم بود. مثلا سال گذشته در ماه سپتامبر لاوروف و کری ، وزرای خارجه روسیه و امریکا، برای استقرار آتش بس در سوریه به توافق رسیدند که  اوباما و پوتین هم آن را قبول کرده بودند. هفت روز بعد  ارتش امریکا، بفرمان وزیر دفاع امریکا، قرارداد را نقض کرد. آنگاه  پوتین این پرسش را مطرح ساخت: من باید در واشنگتن با چه کسی صحبت کنم؟

پرسش- برای حل  این وضعیت چه امکانی بنظرتان می رسد؟

پاسخ- نسل پدر و مادر من با آلمان نازی مبارزه کردند، در این نبرد نزدیک به نیم میلیون سرباز امریکائی کشته شدند. با وجود این ما امریکائی ها معنی واقعی جنگ را نمی دانیم ، زیرا این جنگ در خاک کشور ما رخ نداد. اتحاد شوروی ۲۷ میلیون قربانی داد و جنگ آن کشور را ویران کرد. آلمان، هم تجربه فاشیسم را دارد و هم تجربه جنگ را. این کشور بدلیل قدرت اقتصادی و نظامی خود و بدلیل گذشته اش، در شرائط بسیار خطرناک کنونی، مسئولیت ویژه ای دارد و آن این است که به دیگر کشورهای عضو ناتو علیه جنگ هشدار بدهد که دنباله رو وفادار امریکا نباشند. هرجا که سلاح امریکائی در خاک آلمان مستقر باشد، قانون آلمان بر آن حکمفرماست. دولت آلمان می تواند با اتکاء بر این اصل  قانونی خواستار بیرون بردن سلاحهای -اتمی- امریکا از خاک خود بشود؟ چه کسی می تواند بهتر و باورپذیر تر از آلمان برای تنش زدائی و خلع سلاح گام بردارد “؟ پایان نقل قول

ایران

لینک های مرتبط :

سرنخ تروریزم جهانی اربابان شما، و داخلی اش خودتان هستید!

پاسخ به سخنرانی آقای ترامپ درباره ایران توسط یک تحلیلگر آمریکایی

از این اقدامات ترامپ، تنبانی هم نصیب مریم رجوی نخواهد شد!

طنز روزگار ما ـ همسویی مدعیان ضد امپریالیسم و حقوق بشر با رژیم های ارتجاعی عرب

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=29579

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

چهره ی این رزمندگان سوری مورد حمایت رجوی را بهتر بشناسیم!

چهره ی این رزمندگان سوری مورد حمایت رجوی را بهتر بشناسیم!

فریدون اورموی (تحلیلگر و پژوهشگر سیاسی) قسمت اول ارسال به سایت نیم نگاه Saturday, March …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *