هنر و سینما
240 بازدید
جداشدگان از فرقه رجوی

چند جمله ای بعد از رهایی و نجات من از اسارتگاه فرقه ستیزه جوی رجوی در آلبانی

سعدالله سیفی (نجات یافته از اسارتگاه فرقه ستیزه جوی رجوی)

تیرانا، آلبانی، دوازدهم نوامبر ۲۰۱۷

می خواستم اول این را بگویم که من از هیچ کس و هیچ ارگانی پول دریافت نمی کنم و فقط کمیساریا غذا و خانه برای من داده و مقداری پول که دوستانم به من داده اند و امروز فرقه به من مارک مزدوری میزند.

و امروز که این را میگویم بخاطر این است که فرقه رجوی مرا در خیابان ول کرد و هیچ پولی بعد از ۳۰ سال به من نداد و من هم گفتم بخاطر اینکار شما سران فرقه را تنبیه می کنم که دیگر با سایر نفرات این کار را نکنید و شما را افشا خواهم کرد.

در ادامه مسائلی که با آن روبرو بودم را به اطلاع هموطنان چه در خارج و چه در ایران میرسانم. البته که خیلی زیاد است ولی من در چند خط می نویسم.

مصاحبه تلویزیون TemA آلبانی با سه نفر از جداشدگان فرقه رجوی در تیرانا

فرقه رجوی و گماشته هایش موقعی که من اعلام کردم، می خواهم جدا شوم قول و وعده کمک های مالی به من می دادند اما در یک روز “احمد واقف” یکی از سران فرقه و چند مهره شناخته شده مرا صدا کردند و با تهمت و ناسزا و مارک زدن به من که تو مزدور دولت ایران هستی!!

اسارتگاه

جالب است آدمی با سابقه نزدیک به ۲۶ سال می شود مزدور و با کلمات تحقیر آمیزی که در ادبیات مسعود رجوی بود مرا با آنها حواله می کردند و من را بیرون گذاشتند چون من بارها از آنها تقاضای جداشدن از فرقه را کرده بودم که این طور میخواستند از دست من راحت بشوند که در جنگ سیاسی چیزی داشته باشند که بتوانند علیه من استفاده کنند و وقتی به دنیای بیرون پا گذاشتم هیچ کمکی به من نکردند و حتی یک لقمه نان هم نداشتم و ندادند. در دل میگفتم مگر میشود بعد از نزدیک به ۳۰ سال یک دلار هم به من ندهند؟ یعنی ارزش این را هم ندارم؟ ولی خدا را شکر دوستانی در بیرون داشتم که مرا نجات دادند از گرسنگی. بله هنوز شرافتهایی است در نفرات بیرونی که از سازمان آمده اند و خودشان هم در مضیقه هستند ولی آن شرافتهایشان نمرده است.

بله، بعد از بیرون آمدن توانستم با دو دوست و تفنگدار قدیمی که از بچگی با هم بزرگ شدیم، بپیوندم و همدیگر را در بغل فشردیم که بعد از این همه سال آزاد شده ایم و در چند روزی که با هم بودیم تا صبح بیدار می نشستیم و خاطرات را با هم مرور می کردیم و کلی می خندیدم. چون در فرقه که حق صحبت نداشتی چه برسد تا صبح. و بعد هم به محلهای تفریحی میرفتیم ولی هنوز باور نداشتم که آزاد هستم و بعد از سالیان آزاد شده ام. درست است که این دنیا سختی فراوانی دارد مخصوصا ما که پول هم نداریم. ولی مهمتر از همه چیز آزادی است که ما داریم و میتوانیم برای خودمان تصمیم بگیریم. و این را به خودم قول دادم که تمام خاطرات گذشته که کم نیست را به تمام مردم بگویم و از هیچکس هم نمی ترسم و دنیای آزاد است و هر اتفاقی هم برای من بیفتد مقصر اصلی فرقه است.

 با تشکر

ایران اینترلینک

لینک های مرتبط :

مصاحبه تلویزیون TemA آلبانی با دو نفر از جداشدگان فرقه رجوی در تیرانا

فعالیت های سه نجات یافته از فرقه رجوی در آلبانی ـ (گزارش اولیه)

مصاحبه اختصاصی با آقای بهمن اعظمی، نجات یافته از فرقه رجوی در آلبانی

Anne Singleton: Key to de-radicalization of MEK hostages in Albania are their families

مجاهدین خلق یک سازمان دموکراتیک یا یک فرقه دیکتاتور؟ ـ مصاحبه رسانه آلبانیایی با دو تن از جداشدگان مجاهدین خلق

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=29720

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

چرا انتقال به اشرف ۳؟... مقاله یکی از جداشدگان فرقه رجوی ـ ساکن آلبانی

چرا انتقال به اشرف ۳؟… مقاله یکی از جداشدگان فرقه رجوی ـ ساکن آلبانی

محمدرضا هخامنشیان (نام مستعار) – نجات یافته از حصارهای ذهنی و فیزیکی فرقه رجوی در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *