هنر و سینما
181 بازدید
فریبا سرخی

روزی که فریبا سرخی با آرزوهایش در خاک آرام گرفت

Thursday, October 19, 2017

چقدر سخت است وقتی دلت برای دیدار عزیزت پر میکشد وحس میکنی ذره ذره وجودت دلتنگش است و نمی توانی او را  ببینی… فریبا سرخی خواهری تلاشگر که بارها برای دیدار برادرش راهی عراق شد اولین بار که او را دیدم در انجمن خوزستان بود خوشرو و پر انرژی بود تمام مسیر همراه هم بودیم و پلاکارد بزرگی در دست داشت که تمام درد دل یک خواهر را برروی آن نوشته بود. “احمد جان برای  دیدن تو آمده ام مرا ناامید نکن”

لیبرتی

از لحظه ورودمان به عراق دلسوزانه به نفرات سالمند کمک میکرد همه جا فریبا را میدیدی و شنیدم که یکی از مادران بیمار تنها را پرستاری کرده… در تکاپو بود و برای دیدار با برادرش تلاش می کرد وقتی جلوی درب لیبرتی رفتیم از لحظه ورود یک نفس برادرش را از پشت دیوارهای بتنی فریاد میزد… یادم می آید جایی دیدم که رفته پشت پرده ای که سازمان حصار کرده بود نشسته بود خیلی صمیمی و به آرامی با نفرات فرقه رجوی صحبت می کرد وبا  آنها درد دل میکرد و پیغام برای احمد می فرستاد و آنها را تشویق به آمدن می کرد…

زمانی که خبرنگاران و روزنامه نگاران عراقی به درب لیبرتی آمدن‌ اولین نفر جلو رفت و از جنایات فرقه رجوی گفت که برای چندمین بار به عراق آمده و اجازه ملاقات نداده اند و از نقض قوانین حقوق بشر توسط کمیساریا  شکایت کرد… خیلی درد دارد که صدایت به جایی نرسد و نتوانی ثابت کنی که حقت را پایمال کردند جایی دیدم در گوشه ای تنها از فرط خستگی نشسته و در فکر این همه جور و ستم فرو رفته! رفتم کنارش فریبا گفت از من یک عکس می گیری؟ گفتم حتما، پلاکارد را باز کرد و من درحالی که نشسته بود عکس انداختم بعدها دیدم آن عکس را ضمیمه نامه هایش کرده زمانی که خبر فوت فریبا را شنیدم خیلی متاثر شدم که روزگار برخلاف آرزوهایش گذشت و تمام نامه هایش بی جواب ماند. فریبا سرخی با اهدا عضوهایش به بیماران نیازمند رسالتش را به زیباترین شکل ممکن تمام کرد.

فریبا سرخی

قلب فریبا هنوز زنده است! نمیدانم در سینه چه کسی می‌تپد ولی همیشه یاد و خاطراتش در دل تک تک ما خانواده ها زنده است و امروز را بهانه ای دانستم که فراموش نکنیم ما خانواده ها آرزوی فریبا که همانا آزادی احمد و احمدها بود را به پایان رسانیم. روحش شاد و یادش گرامی باد.

انجمن نجات مرکز خوزستان

لینک های مرتبط :

نامه خانم فریبا سرخی ساکن یاسوج به یونامی و کمیته بین المللی صلیب سرخ

“خواهران انتظار” … قسمت پنجم

تقدیم به فریبا سرخی که در انتظار دیدار برادرش زندگی را وداع نمود

رفیق نیمه راه سرخ

پیام تسلیت سایت نیم نگاه به خانواده محترم و چشم انتظار سرخی

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=29133

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

دلنوشته ای از خانم اکرم اولادی به خواهرش معصومه اولادی اسیر فرقه رجوی در آلبانی

دلنوشته ای از خانم اکرم اولادی به خواهرش معصومه اولادی اسیر فرقه رجوی در آلبانی

نامه خانم اکرم اولادی انجمن نجات استان قزوین ارسال به سایت نیم نگاه سلام برمعصومه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *