هنر و سینما
299 بازدید
برجام

بالاخره تکلیف باند رجوی چه میشود؟

هجدهم سپتامبر ۲۰۱۷

”خبرتعلیق تحریم ها علیه ایران لابلای اخبار تحریک آمیز گم شد. میان همه اخباری که درباره برجام و تلاش کاخ سفید برای لغو آن در ایران و خارج از کشور منتشر می شود، این خبر کمتر بازتاب یافت که وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد، این کشور روز پنجشنبه تعلیق تحریم‌ها علیه ایران را در چارچوب موافقتنامه هسته‌ای سال ۲۰۱۵ با این کشور تمدید کرد. خبر را رویترز مخابره کرد و افزود که سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفته است دلیل این تصمیم انعطاف پذیری و بررسی واکنش ایران است”.

متن کوتاه فوق که از اینترنت دریافت شده ، بدرستی روند امور مربوطه را نشان میدهد.

براستی هم مردم اطلاع چندانی ازآن نیافتند تا بهتر بدانند که برجام تنها مربوط به آمریکا نیست که هر بلایی خواست سرش بیآورد و آگاه گردند که تبلیغات جهنمی رسانه های غرب ، جنبه ی روانی قضیه را – که مردم را مایوس نمایند – بیشتر ازهمه چیز مد نظر قرار دارند!

هدر نائورت

باند رجوی هم بعنوان سنگ به سر خورده ی اصلی ، نتوانست درمورد این خبر که ظاهرا انتظارش را نداشت که این چنین بشنود ، دچار سراسیمگی نشده و حرف های ضد و نقیضی بشرح زیر منتشر نکند:

”رئیس‌جمهوری آمریکا می‌گوید ایران با اقدامات خود، «روح» توافق هسته‌ای را نادیده می‌گیرد و ایالات متحده چنین چیزی را تحمل نخواهد کرد. در عین حال وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده‌است که واشینگتن همچنان به لغو تحریم‌های مربوط به توافق هسته‌ای ایران ادامه خواهد داد. آقای ترامپ در جریان سفر به ایالت توفان‌زده فلوریدا، در هواپیما به خبرنگاران گفته است عملکرد ایران زیرپاگذشتن «روح» توافق هسته‌ای‌ست و دولت او این رفتار را تحمل نخواهد کرد “.

دراین مورد باید گفت که مردم ایران مسئول پرت وپلا گویی مقامات آمریکا – که نشان از تشت آرا در مورد برجام دارد – نیستند و اصل قضیه عبارتست از آنست که لغو تحریم های مربوط به توافق هسته ای مجددا مورد تاکید و تصویب قرار گرفته و گروه رجویه را پریشان حال نموده است!

باند رجوی

در قسمت دیگری از خبر منتشر شده توسط رجوی ها آمده است:

“هدر نائورت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، گفته دولت او «برای حفظ برخی انعطاف‌پذیری‌ها، تعلیق [تحریم‌ها] را تایید کرده است.». خانم نائورت در عین حال افزوده است که حذف برخی از این تحریم‌ها نباید به عنوان نشانه‌ای از موضع دونالد ترامپ یا دولت آمریکا در برابر ایران یا تائید برخی رفتارها وعملکرد تهران تعبیر شود“.

البته ما توقع بزرگواری نشان دادن از سیستم آمریکائی که چیزی جز سلطه و تابعیت را قبول ندارد ، نداریم و همانقدر که مشاهده میکنیم که این سیستم قادر به نقض پاره ای ازتعهدات بین المللی خود در رابطه با ایران نیست، خوشحال شده و از این مقامات مجری سیاست های دولت پنهان آمریکا میخواهیم که برای جلوگیری از تشتت بیشتر- که مردم امریکا و هم مردم ایران سودی در آن ندارند – به تعهدات خود پایبند بوده و بگذارند که زندگی انسان ها جریان طبیعی خود را داشته باشد!

برجام

و نیز :

”هدر نوئرت، نیز اخیرا با یادآوری موضوع «بازنگری کامل» توافق هسته‌ای افزوده بود تهران به روح توافق پایبند نیست؛ چراکه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) خواستار ایجاد صلح و ثبات سیاسی و منطقه‌ای است و ایران به این موارد عمل نکرده‌است“.

تمامی شواهد و مدارک نشان میدهند که ایران به تعهدات خود عمل کرده و میکند و این سخنگوی آمریکائی که سخت خود را کاسه ی داغ تر از آش نشان می دهد ، نمیتواند تعریفی غیر ازآنچه که درتعهد نامه آمده ، ارائه نموده و مدعی شود که روح توافق همان است که او میگوید!

ضمنا، درمیان بهم زنندگان صلح و ثبات منطقه، دولت آمریکا مقام اول را دارد و بیخود دیگران را متهم نکند!

دراین توافق نامه ، تمامی مواد و تبصره های لازم با انشای روشن وغیر قابل تفسیر آمده است و کسی حق تفسیر دلبخواهانه از آنرا ندارد و باند رجوی هم بی جهت آب در هاون نکوبد!

وزارت امور خارجه امریکا

نوید

ایران قلم

لینک های مرتبط :

دست بالای ظریف مقابل تیلرسون

تاکید فدریکا موگرینی در مقر سازمان ملل در نیویورک بر پایبندی کنونی ایران به اجرای تعهدات اتمی

معرکه گیری اتمی در آستانه توافق هسته ای ، نشانه وحشت فرقه مزدور رجوی از آینده است

توافق اتمی ایران چگونه لابی قدرتمند اسرائیل را در آمریکا تضعیف کرد

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=28505

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

چهره ی این رزمندگان سوری مورد حمایت رجوی را بهتر بشناسیم!

چهره ی این رزمندگان سوری مورد حمایت رجوی را بهتر بشناسیم!

فریدون اورموی (تحلیلگر و پژوهشگر سیاسی) قسمت اول ارسال به سایت نیم نگاه Saturday, March …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *