هنر و سینما
228 بازدید
nimnegah

اطلاع رسانی ـ آمار بازدید از سایت و دو صفحه فیس بوک و یوتیوب نیم نگاه در مرداد ماه ۱۳۹۶

Tuesday, August 29, 2017

در باره ما … A bout us

آرش رضایی ـ مدیر سایت نیم نگاه

این باورکه درحیطه ی پدیده های انسانی ، اجتماعی و سیاسی حقیقت مطلقی وجود ندارد بلکه نقطه نظرات متفاوت وجود دارد نه صرفا یک اعتقاد پسامدرنیستی و معنایی برگرفته از نسبیت گرایی محض که اصل اثبات شده در تفکر بشر مبتنی بر انباشت تجربه های مکرر آدمی در سیر تاریخی است. پرواضح است دردنیای زمینی تنفس کردن و ماورایی فکر کردن شرایط مساعد ذهنی و عینی برای مطلق انگاری و تقدیس خشونت را میسر می گرداند.

از ویژگی های جریان فکری و سیاسی دنیای مدرن تأملی ژرف در مفهوم اصالت بشری است. چنین رویکردی زائیده و برخاسته از تحولات عمیق در دوران روشنگری ست.

اطلاع رسانی

اعتقاد به ”آزادی آدمی” و باور به ”حقوق بشر” محصول تأملات پیگیر، خستگی ناپذیر و اندیشه ورزی انسان در طی تاریخ بوده و این دو معنا در حقیقت بنیادهای اساسی گفتمان دموکراتیک در دنیای معاصر است. در پارادایم تفکر اندیشمندان و متفکران علوم سیاسی در دنیای مدرن و عصر تحولات دموکراتیک ، پاسداشت ”فردیت” و احترام به ” حقوق ذاتی و آزادی های اساسی انسان ” از الزامات و ضرورت زیست مدنی و اجتماعی متصور شده است. پس به درستی ذهن دموکراتیک معتقد است که توتالیتاریسم و تمامیت خواهی تحت هر شرایطی به بردگی فکر و خرد آدمی منجر می گردد و مطلق انگاری نافی ذهن دموکراتیک و حقوق بنیادین بشر است.

“عقلانیت انتقادی” به مثابه روش تفکر صحیح و منطقی امر و معنایی پذیرفته شده در نگرش و دیدگاه دموکراتیک در جهان کنونی است که مبانی انگیزه های اصولی و منطقی انتقاد از رفتار خشونت آمیز و تقدیس ترور و ستیزه جویی را پی ریزی کرده است.

فیس بوک نیم نگاه

رفتار خشونت آمیز و ذهن فاشیستی که به اعتقاد و باورمندی مبتنی بر “مطلق انگاری” و ”خودبرتربینی” حماقت آمیز منجر می گردد در طی تاریخ و به خصوص در اوایل قرن بیستم به بعد در قالب سکت سیاسی و عقاید فرقه گرایانه بارها و متناسب با شرایط و مقتضیات اجتماعی و فرهنگی در جوامع گوناگون رواج یافت. بهره گیری از خشونت افسار گسیخته ، ترور و باورمندی به شعارجنگ مسلحانه به مثابه تاکتیک و هم استراتژی ، اوج تفکر خشونت طلبانه برای کسب قدرت به هر شکل ممکن بود ـ بی آنکه پیامدها و تاثیر مخرب و ویرانگر آن بر کنشگران خشونت و جامعه انسانی که هدف خشونت و ترور سازمان یافته و کور قرار دارد مورد تحلیل و واکاوی همه جانبه و ژرف قرار گیرد بی شک موضوع و سوژه ای تأمل انگیز برای بحث و بررسی است. بر این مبنا رهبران مجاهدین خلق با بکارگیری روش ها و شیوه های تروریستی و خشونت آمیز به راهی گام گذاشتند که سرانجام به تباهی ، انحطاط تفکر و خرد و محو ارزش های دموکراتیک منجر شد. بررسی تاریخی و پژوهش عالمانه و علمی با اتکاء به مدارک تاریخی ، مستندات و قرائن عینی این واقعیت تلخ ، گزنده و آشکار را روشن می کند.

یوتیوب نیم نگاه

 بی شبهه ، رویکرد “معطوف به قدرت” بدون در نظر گرفتن ملاحظات حقوق بشری و عدم تمایل به بکارگیری شیوه ها و روش دموکراتیک بی احترامی به مفاد اعلامیه جهانی حقوق بشر و اهانت به مقام و منزلت حقیقی انسان است. پس ما جمعی از کادرهای تشکیلاتی و اعضای جدا شده مجاهدین بر این باور هستیم که مجاهدین خلق در استمرار حیات سیاسی ـ تشیکلاتی و توسل به خشونت و ترور مبدل به یک فرقه ی تمام عیار شده است که ساختار و مناسبات فرقه ای از ویژگی های مشخص و بارز آن است و بیانگر گروه سازمان یافته با دو ویژگی دگماتیک و استاتیک است که نسبت به هر گونه تحول و دگردیسی در مسیر تکامل و هماهنگی با تحولات و رویدادهای دنیای مدرن بشدت مقاومت می کند.

صفحه فیس بوک سایت نیم نگاه

لینک های مرتبط :

اطلاع رسانی ـ آمار بازدید از سایت و دو صفحه فیس بوک نیم نگاه در تیرماه ۱۳۹۶

در باره نیم نگاه … A bout us

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

استعفای دو مقام ارشد کاخ سفید به اتهام خشونت علیه همسران سابقشان

استعفای دو مقام ارشد کاخ سفید به اتهام خشونت علیه همسران سابقشان

Saturday, February 10, 2018 دیوید سورنسن، یکی از تنظیم‌کنندگان متن‌های سخنرانی دونالد ترامپ، به علت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *