هنر و سینما
200 بازدید
انتخاب یا انتصاب مسئول اول مجاهدین

اولین انتصاب مسئول اول و اعتراض به آقای مسعود رجوی

نویسنده : علی شیرزاد عضو سابق مجاهدین خلق ـ ساکن اروپا

چون در (مناسبات درون تشکیلاتی) مجاهدین مسئول اول انتخاب کردند بهتراست به آن پرداخته بعدا داستان خود را ادامه میدهم ،

 گفتند چون کارهای خانم رجوی زیاد است می خواهیم یکی را انتخاب کنیم تا خانم رجوی تماما وقتش صرف انقلاب شما و ارتش بشود. درهمین راستا در نشستها طرف حساب آقای رجوی خانم فهیمه اروانی بود و تعریف و تمجید از او ، مسئولین هم در میان نیروها کارشان همین بود یعنی در حال جا انداختن مسئول اولی اروانی و خط دادن به نیروها که چه کسی باید مسئول اول بشود و نفرات هم به کی باید رای بدهند.

انتصاب

بنده یک گزارشی برای آقای رجوی نوشتم که این چه شیوه کاراست؟ چند ماه به انتخاب مانده ، شما در هر نشست و مسئولین ۲۴ ساعته در حال تبلیغات برای خانم اروانی هستید!! شما بگوئید دستور تشکیلاتی و ایدئولوژیک است خانم اروانی مسئول اول بنده ، هیچ حرفی ندارم و تماما اطاعت میکنم. ولی وقتی صحبت از انتخابات است معنی و مفهوم خود را دارد و ریل کار این است که چند نفر را معرفی می کنند آنها هم آمده و تضادها و مشکلات را می گویند و راه حل می دهند و نیروها شنیده و در روز رای گیری هر کسی از نظر خودشان صلاحیت بیشتری داشت انتخاب می کنند.

این شیوه که شما (مسعود رجوی) در پیش گرفتید انتصابات است نه انتخابات!! چون بنده هیچ گونه شناختی روی خانم اروانی و بقیه ندارم و نمی دانم چه تضادهایی را حل کرده اند که مسئول اول بشوند در نتیجه بنده به هیچ کس رای نمی دهم. ولی بخاطر اینکه فضا خراب نشود همراه با جمع شرکت کرده و رای سفید به صندوق میاندازم. شما بعنوان رهبر در جریان باشید. اصول فکری و اخلاقی بنده ایجاب می کند که شما را در جریان همه مسایل خود قرار بدهم و همیشه همین کار را کردم و باز می کنم و گزارش را فرستادم.

علی شیرزاد

در نشست بعدی آقای رجوی برای اینکه مخالفت در درون (تشکیلات) مشخص نشود جواب مرا اینطور داد و گفت تعدادی از اعضای شورا خواهان انتخابات مسئول اولی شدند بنده به آنها می گویم من هرگز تن به انتخابات در درون سازمان نمی دهم و بعد هم شروع کرد طبق معمول از لنین و کارهای او و اینکه لنین چطوری با زور و ضرب توانست در انتخابات رهبری بلشویکها بر جناح منحرف درون حزبی پیروز شود. ما سرنوشت مردم و سازمان را به انتخابات نمی سپاریم!!

 شورا بهانه و شلیک به سمت بنده بود و همانجا خود را برای تحمل فشارهای بیشتر آماده کردم که بعدا مسئولیتی که ارزش آفتابه و قیف نفت را هم نداشت و به بنده داده بودند که دیگران مسئله دارنشوند را هم از ما گرفتند و فشارها را بیشتر کردند که درجای خودش اشاره خواهم کرد چون مجموعه بهم پیوسته است و نمی شود فشارها را جدا جدا نوشت.

 بله ، انتخابات در سازمان (مجاهدین) کشک و پوشالی بیش نیست همه چیز از بالا آماده و دیکته میشود و (رده ها و نفرات پایین تشکیلاتی) بدون هیچ حقی فقط باید اجرا کنند و یا اینکه پی همه چیز را به تن ناقابل که مال رهبریست بمالند!

 کسانی در بیرون مجاهدین این حرفها (انتخابات آزاد) را باور و بخورد دیگران میدهند که پول (از مجاهدین) میگیرند مثل شورایی ها و سیاستمداران از رده خارج که این حرفها منبع درآمد شان است ما که در درون خانه (تشکیلات مجاهدین) بودیم فقط آش دهانمان را می سوزاند.

منبع : فریاد آزادی

لینک های مرتبط :

نقدی بر توهم انتخابات آزاد در سازمان مجاهدین خلق

نمایش توخالی مسئول اول در فرقه رجوی ـ مقاله ی یکی از جداشدگان فرقه رجوی ساکن تیرانا

مجاهدین خلق یک سازمان دموکراتیک یا یک فرقه دیکتاتور؟ ـ مصاحبه رسانه آلبانیایی با دو تن از جداشدگان مجاهدین خلق

تعریف آزادی و حقوق بشر در مناسبات درونی فرقه رجوی

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=28345

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

چرا انتقال به اشرف ۳؟... مقاله یکی از جداشدگان فرقه رجوی ـ ساکن آلبانی

چرا انتقال به اشرف ۳؟… مقاله یکی از جداشدگان فرقه رجوی ـ ساکن آلبانی

محمدرضا هخامنشیان (نام مستعار) – نجات یافته از حصارهای ذهنی و فیزیکی فرقه رجوی در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *