345 بازدید
استثمار افراد در فرقه رجوی

نشست‌های “سرویس تشکیلاتی” استثمار افراد در فرقه رجوی

ب.ح ـ عضو جدا شده از فرقه مجاهدین ـ ساکن تیرانا ، آلبانی

ارسال به سایت نیم نگاه

Monday, July 31, 2017

در این قسمت از بحث سرویس تشکیلاتی می خواهم به مسائل کاری ، استثمار و بهره کشی در مناسبات فرقه رجوی اشاره بکنم که چگونه نفرات را به کارهای سنگین و سخت و فشرده وادار می کنند و بعد سر کوچکترین موضوع ، آنها را در نشست های تشکیلاتی تحقیر و به اصطلاح خرد و خمیر می کنند. اصولا در دستگاه رجوی ارزش هر فرد بستگی به اطاعت کورکورانه از دستور مسئولین تشکیلات دارد و کوچکترین مخالفت را تحمل نمی کنند و تهمت و انگ خیانت می زنند.

مریم رجوی

 برای مثال در کارهای تبلیغاتی این فرقه و در اجرای مراسم ها و مناسبت های گوناگون مثل سی خرداد ،عاشورا و یا در اعیاد ـ نفرات باید شبانه روز کار کنند از آنها بیگاری می کشند فشار کار بسیار طاقت فرسا است. در چنین شرایطی خانم رجوی با گستاخی تمام به نفرات می گوید شما حتی یک در صد انرژی هم برای سازمان نمی گذارید!! در حالی که طی سالهای طولانی آنها در زندگی تشکیلاتی زیر بار کار مداوم شبانه روزی (بیگاری) پیر و پاتال و تقریبا از کار افتاده می شوند.

بیاد دارم در دوران فروش بنگالها که تمام زحمات کار بر عهده نفرات رده پایین بود و فرماندهان مجاهدین مفت می خوردند و می گشتند دستور کاری آمد که چند صد بنگال باید ساخته شود! به نفرات گفتند شما باید شیفت کاری را به دو شیفت صبح تا عصر و عصر تا صبح تقسیم کنید که بتوانیم به تعهد کاری که به خواهر مریم داده ایم عمل کنیم. در همان موقع یکی از نفرات به مسئولین فرقه گفت: خب خواهر ما چه وقتی کارهای خودمان را بکنیم گزارش روزانه و گزارش غسل بنویسیم ورزش کنیم برای نهار برویم و … که خواهر مسئول برگشت و گفت: مثل اینکه نمی خواهی پول غذای خودت را هم در بیاوری باید کار بکنیم!! بعد که نشست تمام شد به افراد گفتند سر تیم ها به اتاق فرمانده بیایند که در آنجا نسبت به حرفی که آن فرد زده بود بحث شود و نشست این خانم مسئول ادامه پیدا کرد که چرا باید این حرف زده شود!! من واقعا متعجب شدم ماهیت آن فرد را که تمام سرمایه جوانی اش را در داخل سازمان تلف کرده است براحتی آب خوردن زیر علامت سوال ببرند. در آن روز من توهین هایی که به فرد مورد نظر می شد را نتوانستم تحمل کنم و یادداشت دادم و اجازه گرفتم از آنجا بیرون بروم. زندگی و سرمایه عمر افراد در فرقه رجوی واقعا بی ارزش است مسئولین مجاهدین فقط به فکر منافع رهبرعقیدتی و کسب سود و پول بیشتر هستند و مشکلات متعدد و سرمایه جوانی نیروها برایشان بی ارزشترین موضوع بشمار می آید.

استثمار

در یک پروژه دیگر کاری که میبایست چند صد سنگر انفرادی کنده می شد یک روز فرمانده اف ششم که خانم بود پیش نفرات آمد تا ببیند آنها چکار می کنند یکی از نفرات مشکل خودش را طرح کرد آن خانم به او گفت: ببینید باید درک کنید ما در محاصره هستیم و حتی نمی گذارند دستکش به داخل بیاید پس باید خودتان درک کنید و این چیزها را به ما نگویید بعد مرا صدا زد و گفت: این احمق با تو است که این طور جلوی نفرات از من درخواست دستکش می کند! این چه کار نیرویی است که تو می کنی باید به او بفهمانی مسائل تشکیلات را تا خیال نکند ما راحت جنس وارد می کنیم من هم گفتم: ببخشید این نفر تمام جنسهایی که وارد انبار کرده اند را دیده و در میان آنها دستکش هم بود من نمی توانم دروغ بگویم که خانم فرمانده با گستاخی به من گفت: به او بگو مال ما نیست! مال یک قسمت دیگری است. به فرمانده گفتم: آخه چند هزار دستکش که مال یک قسمت نمی شود. باید حرف واقعی زد. فرمانده نگاه خشمگینی به من کرد و گفت: خودت از او بدتر هستی!! شیوه کار فرماندهان تشکیلات رجوی به این صورت بود که هر درخواستی را چند روز طول می دادند تا نفر را به جایی برسانند که ماهیت خودش را نشان بدهد اینکه چقدر برای تشکیلات کار مفت می کند و اطاعت کورکورانه دارد و چقدر با فرقه زاویه دارد و به کارهای محوله اهمیت نمی دهد بعد پاسخ درخواست نفرات را می دادند. دستکش که چندان ارزشی نداشت در قبال ولخرجی های میلیون دلاری مریم رجوی و سران فرقه در کشورهای اروپایی، ولی نکته این است که فرقه رجوی از طرح مشکلات نفرات نیز  زیرکانه بهره برداری فردی و جمعی می کرد تا به قول رجوی ملعون سره از ناسره مشخص شود. این است دنیای کثیف فرقه مجاهدین که فرزندان مردم را با شیوه های مختلف و فریبکارانه به بند می کشد و حتی یک ذره برای جان ، زندگی ، افکار و احساسات آنها ارزشی قائل نیست.

 در ادامه مقاله خواهم گفت که چگونه تعدادی از نفرات معترض زیر شکنجه کشته شدند.

لینک های مرتبط :

نویسنده : ب.ح (جدا شده از فرقه مجاهدین ـ ساکن تیرانا): فرقه رجوی و باتلاق آلبانی

مناسبات و شرایط تحقیرآمیز و غیر انسانی در فرقه رجوی ـ قسمت دوم

“کار انتفاعی” در جامعه بی طبقه توحیدی رجوی یا استثمار بیرحمانه کادرهای تشکیلاتی

نشست‌های “سرویس تشکیلاتی” فضایی برای دروغ و دشنام به نیروها …

نویسنده : ب.ح (جدا شده از فرقه مجاهدین ـ ساکن تیرانا): فروشگاه چلچراغ!!!

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=27371

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

جواد فیروزمند

تلاش مذبوحانه فرقه مجاهدین برای پاک کردن گذشته

تلاش مذبوحانه مجاهدین برای پاک کردن گذشته تلویزیون «vizionplus» آلبانی در روز ۲۶ نوامبر ۲۰۱۸ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *