هنر و سینما
211 بازدید
مجاهدین خلق

پنجمین شمارۀ مجلۀ انجمن «یاران ایران» به زبان فرانسه منتشر شد

پاریس، هفدهم اوت ۲۰۱۷

پنجمین شمارۀ مجلۀ ماهانۀ انجمن «یاران ایران» – اعضای سابق سازمان مجاهدین خلق – شمارۀ ماه اوت ۲۰۱۷ – به زبان فرانسه به نام «Qui se RessembleS’assemble» (این هم همان است) (تشابه دو فرقۀ رجوی و داعش) در ۸ صفحه در فرانسه و کشورهای دارای جمعیت فرانسوی زبان منتشر شد. این مجله همه ماهه برای شهروندان فرانسوی بویژه مقامات و نمایندگان پارلمان و شخصیتها و جریانها و نهادهای سیاسی و حقوق بشری فرانسه و فرانسوی زبان توزیع و ارسال می شود.

فرانسه

شعار این مجله «سازمان مجاهدین خلق یک فرقۀ جهادیست در استان وال دوایز» و با هدف کمک به فرانسه ای خالی از خشونت و تروریسم و فرقه گرایی می باشد.

شمارۀ پنجم این مجله (شمارۀ ماه اوت ۲۰۱۷) یک شمارۀ ویژۀ گزارش رسمی وزارت خارجۀ فرانسه در مورد سازمان مجاهدین خلق (فرقۀ رجوی) در سال ۲۰۱۶ با عنوان «موضع فرانسه در قبال سازمان مجاهدین خلق ایران چیست؟» می باشد. در پایان این گزارش در آخرین صفحۀ این شماره از مجله نیز موضع رسمی وزارت خارجۀ فرانسه در قبال این فرقه در سال ۲۰۱۴ آمده است.

آرش رضایی

وزارت خارجۀ فرانسه در گزارش مفصل خود در سال ۲۰۱۶ ابتدا به تاریخچۀ این سازمان و ایدئولوژی التقاطی آن بین مارکسیسم و اسلام و ترورهای آن در زمان شاه پرداخته و سپس مواضع فرقۀ رجوی بعد از انقلاب ایران از جمله حمایت آن از گروگانگیری سفارت آمریکا و ورود به فاز مبارزۀ مسلحانه و ترورها و اعدامهای آن زمان از جمله انفجار دفتر حزب جمهوری و نخست وزیری را تشریح کرده و بعد از پرداختن به فرار رجوی به فرانسه و اقامت او در این کشور و اخراج او از فرانسه و انتقالش به عراق و همکاریش با ارتش صدام حسین و تشکیل بازوی مسلح سازمانش، جنایتهای فرقۀ رجوی در عراق علیه کردها و شیعیان این کشور را تشریح کرده و از بین رفتن پایگاه مردمی این سازمان در نتیجۀ همکاری و وحدتش با صدام حسین را که در حال جنگ با ایران بود مورد توجه قرار داده است. گزارش وزارت خارجۀ فرانسه در سال ۲۰۱۶ سپس به وضعیت درون تشکیلاتی فرقۀ رجوی پرداخته و وجود سرکوب و خفقان و قطع ارتباط افراد با بیرون و جداسازی کامل زن و مرد و ممنوعیت ازدواج و تشکیل خانواده و خصوصیتهای فرقه ای تشکیلات رجوی مبنی بر تقدیس رهبری مادام العمر و رفتارهای ارتجاعی آن را مورد تأکید قرار داده و در آخر به تفصیل ماجرای دستگیری مریم رجوی و اطرافیان او در سال ۲۰۰۳ توسط پلیس فرانسه به اتهام مقاصد تروریستی و پولشویی از جمله یافتن مبالغ هنگفت میلیونی پول از مقر مریم رجوی در اورسوراواز فرانسه توسط پلیس این کشور و اقدام برخی افراد این فرقه به خودسوزی در خیابانهای فرانسه را شرح داده و موضع دولت فرانسه در قبال این سازمان را مبنی بر اینکه فرانسه سازمان مجاهدین خلق را به عنوان یک فرقۀ تروریستی می شناسد بیان کرده است.

متن این شماره از نشریۀ انجمن به زبان فرانسه و نیز شماره های گذشته در سند پ د اف در زیر به ترتیب شماره آمده است که می توانید دانلود کرده و ببینید و در توزیع آن بین فرانسوی زبانها سهیم شوید:

دانلود نشریۀ فرانسوی شماره یک (آوریل ۲۰۱۷)

دانلود نشریۀ فرانسوی شماره دو (ماه مه ۲۰۱۷)

دانلود نشریۀ فرانسوی شماره سه(ویژۀ افشای شوی مریم قجر- ژوئن ۲۰۱۷)

دانلود نشریۀ فرانسوی شماره چهار (ماه ژوئیۀ ۲۰۱۷)

دانلود نشریۀ فرانسوی شماره پنج (ماه اوت ۲۰۱۷)

پیوند رهایی و انجمن یاران ایران

لینک های مرتبط :

مجاهدین خلق و مردم آلبانی ـ مقاله ارسالی از آلبانی ، تیرانا

وضعیت مناسبات درون تشکیلاتی مجاهدین خلق در آلبانی ـ مقاله ارسالی از تیرانا

برنامه مجاهدین نظیر طرح داعش در سوریه است

هشدار نسبت به تهدیدات جانی علیه خانواده ها و اعضای سابق مجاهدین خلق

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

درخواست مهار تروریسم فرقه رجوی درکنفرانس گرامیداشت افشاگران ترور شده

درخواست مهار تروریسم فرقه رجوی درکنفرانس گرامیداشت افشاگران ترور شده

داوود باقروند ارشد (عضو سابق مجاهدین و شورای ملی مقاومت ـ ساکن اروپا) اول فوریه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *