737 بازدید
Albania

مجاهدین خلق و مردم آلبانی ـ مقاله ارسالی از آلبانی ، تیرانا

نویسنده: الف.م عضو جدا شده مجاهدین خلق ساکن تیرانا

Tuesday, August 15, 2017

ارسال به سایت نیم نگاه

سلام به خوانندگان محترم سایت نیم نگاه

بدنبال انتقال مجاهدین از عراق به کشور آلبانی از آنجا که چند دهه حضور سازمان در خاک عراق هیچ دستاورد مهمی به همراه نداشت ازهمان ابتدا در اذهان اعضای سازمان تردیدهای جدی نسبت به ادامه حضور در یک کشور خارجی دیگر سایه افکنده بود و سوال همه این بود بعد از این همه سال ماندن درعراق که فقط عمرو زندگی افراد سازمان به تباهی رفت این بار می خواهیم در آلبانی چه کار مهمی بکنیم؟؟؟

مردم آلبانی

از همان روزهای اول که به آلبانی آمدیم مسئولین تشکیلات در توجیه انتقال ازعراق به این کشور از “آلبانی” به مثابه یک نعمت بزرگ برای مجاهدین یاد می کردند و طوری از این کشور تعریف و تمجید می نمودند که انگار به بهشت برین رسیده اند انگار این همان مسئولینی نیستند که این همه سال از ژئوپلیتیک عراق و … چه تبلیغات دروغین و گوشخراشی در درون تشکیلات راه انداخته بودند.

واقعیت این است کشور آلبانی به دلیل فاصله جغرافیایی زیاد از ایران و اختلاف فرهنگی مردم این کشورکه با مجاهدین دارند هیچوقت نمی تواند اهمیت و کارکرد عراق را داشته باشد هر چند مسئولین سازمان با شارلاتان بازی تلاش می کنند اینطور وانمود کنند که ارزش آلبانی بیشتر از عراق است!!!! بنابراین در یک نتیجه گیری بسیار ساده می توان ارزیابی نمود سازمانی که در بکارگیری ژئوپلیتیک عراق و …. به جایی نرسید در آلبانی هم هیچ کار جدی نمیتواند انجام دهد و این فقط عمر و هستی افراد تشکیلات است که این میان به نیستی و تباهی میرود.

اختلاف فرهنگی

مردم آلبانی شناخت درست و واقعی از مجاهدین ندارند و تنها اقشاری که با موضوع مجاهدین برخورد مستقیم داشته اند از آمدن آنها اطلاع دارند از اینرو در حال حاضر اغلب مردم این کشور نسبت به آنها آشنایی کافی ندارند و اساسا مجاهدین را نمی شناسند و نسبت به موضوع حضور آنها بیگانه هستند.

اغلب افرادی که مجاهدین را شناخته اند کسانی هستند که بدلایل کاری و شغلی با مجاهدین کار داشته و در ارتباط قرار گرفته و از حضور آنها اطلاع یافته اند بطور خاص دکترها و کادر پزشکی بیمارستانها و کلینیک های آلبانی یا مراکز خرید و آموزشی که به ترتیبی با مجاهدین برخورد دارند.

بدلیل حضور طولانی مدت و بدون ثمرسازمان در عراق اکثر افراد انواع و اقسام مریضی ها را گرفته اند و روزانه بیمارستانها و کلینیک های آلبانی مملو از مراجعه اعضای سازمان به این مراکز درمانی است.

تشکیلات

سازمان مانند الگوی عراق تلاش دارد مردم آلبانی  را جذب خود کرده و در جامعه آلبانی مقبولیت اجتماعی بدست بیاورد لذا در مناسبتها و گردهمایی های خود از مردم این کشور دعوت می کند در این مراسم شرکت نمایند تا بتواند با تهیه فیلم و عکس حول آن تبلیغ نماید وبه عنوان “یک پیروزی مهم” به خرد اعضای تشکیلات دهد.

ادراک عمومی مردم آلبانی این است که مجاهدین پناهندگانی هستند که توسط آمریکا از عراق به این کشور منتقل شده اند و از این نظر نسبت به دولتمردان خودشان و تصمیم آنها به قبول مجاهدین آنهم با شرایط اقتصادی و اجتماعی سخت این کشور با ناخوشنودی برخورد می نمایند چرا که آلبانی فاقد صنایع مادر و… بوده و خودش یک کشور فقیر اروپایی است.

در مواردی حتی گاها رسانه ها و مطبوعات این کشور فضای منفی و اعتراضی نسبت به حضورمجاهدین انعکاس داده اند و نسبت به درستی تصمیم دولت این کشور ابراز تردید نموده اند و این پرسش را کرده اند که آیا در شرایط  دشوار کشور ما پذیرش مجاهدین در این کشور شرایط را برایشان سخت تر نکرده است؟

مجاهدین خلق

در بین اقشار روشن تر و سیاسی تر آلبانی که از طریق فضای مجازی و اینترنت و حتی حضور در جلسات مجاهدین به بخش کوچکی از تاریخچه و گذشته سازمان شناخت پیدا کرده اند بسرعت از آنها فاصله گرفته اند دراین باره اصلی ترین عامل موثرکه باعث دافعه افراد آلبانی از سازمان شده است رفتار رهبری با اعضایش در درون مناسبات و نیز موضوع خانواده و متلاشی کردن آن در سازمان است هرشهروند آلبانیایی که با این رویداد مواجه می شود از مجاهدین فاصله می گیرد در بین مردم آلبانی “نداشتن خانواده و محروم شدن ازهر پیوند عاطفی و خانوادگی” باعث دافعه اجتماعی شدیدی شده است و از این نظر مجاهدین را تقبیح می نمایند.

لینک های مرتبط :

وضعیت مناسبات درون تشکیلاتی مجاهدین خلق در آلبانی ـ مقاله ارسالی از تیرانا

نشست کمیته های انقلاب یا تفتیش عقاید!!! ـ مقاله ارسالی از آلبانی، تیرانا

تشکیلات پولادین برادران!!! ـ مقاله ارسالی از آلبانی، تیرانا

ریزش نیرویی مجاهدین خلق در آلبانی

Albania

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=27775

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

جواد فیروزمند

تلاش مذبوحانه فرقه مجاهدین برای پاک کردن گذشته

تلاش مذبوحانه مجاهدین برای پاک کردن گذشته تلویزیون «vizionplus» آلبانی در روز ۲۶ نوامبر ۲۰۱۸ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *