هنر و سینما
353 بازدید
گزارش

ملاقات نمایندگان انجمن های آوا و زنان با دو عضو پارلمان اروپا خانمها ماریته شاکه و آنا ماریا گومز در بروکسل ، بلژیک

بیست و ششم می ۲۰۱۷

توضیح سایت نیم نگاه : گزارش با جرح و تعدیل مندرج شده است

هفته گذشته خانمها  بتول سلطانی، زهرا معینی و خانم حمیرا محمد نژاد از انجمن زنان و آقای علی  اکبر راستگو و آقای رضا صادقی  با خانم ماریته شاکه و خانم آنا ماریا گومز در بروکسل بلژیک محل پارلمان اروپا ملاقات و تبادل نظر داشتند در این دو ملاقات این فعالین حقوق بشر از حقوق پایمال شده اعضای فرقه رجوی و سرکوبی اعضا توسط رهبران فاسدی همچون مسعود رجوی و مریم رجوی سخن گفتند. ستمی که همچنان ابعاد دیگری به خود گرفته است.

مقر اتحادیه اروپا در بروکسل ، بلژیک

در ملاقات با خانم ماریه شاکه خانم زهرا معینی به خشونت های فرقه گرائی (سران مجاهدین) از جمله اینکه با پارلمانترهای جنگ طلب آمریکایی (همسو شده) و اینکه بر آتش جنگ می دمند و (فرقه رجوی بر خلاف شعارهای برابری خواهانه) ضد زن است و ضد برابری زن و مرد. (واقعیت این است که) مریم رجوی و سایر سران فرقه هیچ جایگاهی در میان مردم ایران و ایرانیان خارج کشور چه در اروپا و چه در آمریکا ندارند و تمام افرادی که شما می بینید که حامیان آن‌ها هستند را با خرج های کلان به این شوها میاورند و به آن‌ها چند صد هزار دلار پول می دهند.

سران فرقه مجاهدین خیلی خوب شعار آزادی و برابری زن و مرد و دمکراسی می دهند. (ولی در مناسبات درون تشکیلاتی بر ما جداشدگان ثابت شده است که هیچگونه پایبندی به الزامات شعارهای مطروحه نداشته و ندارند.)

پارلمان اروپا

خانم زهرا معینی (در گفتگو با دو تن از نمایندگان پارلمان اروپا) ضمن نشان دادن دستشان که آثار باقیمانده جراحت و عدم رسیدگی توسط سازمان مجاهدین منجر به نقص عضو ایشان شد (توضیح دادند) من دستم در عملیات آنها (فروغ جاویدان) مجروح شد و در اثر عدم رسیدگی حاد و حادتر شد و آنها برای معالجه اقدام نمی کردند و حتی می گفتند که آن را قطع کنیم، خیلی جدی می گفتند که باید شهید می شدی. همچنین با سوء استفاده از این موضوع (هنگامی) که مرا با هزار بار پیگیری به خارج فرستادند به من گفتند بایستی در خیابانها و ملاقاتها و در مصاحبه با (مسئولین) اداره خارجی دولت آلمان بگویم که توسط رژیم ایران و در زندان ایران این اتفاق افتاده است.

(خانم معینی در این ملاقات) همچنین مطرح کرد در آن زمان جنگ ایران وعراق بود و من به همراه همسر سابقم به پاکستان رفته بودیم اولین کار فرقه رجوی این بود که ارتباط ما را با خانواده قطع کردند و بلافاصله برای ما نوارهای ویدوئی از (سخنرانی های) رهبران سازمان گذاشتند که (طلاق های اجباری درون تشکیلاتی را توجیه می کردند) و بعد از مدتی به ما گفتند برای زیارت و دیدن اینکه چریک های مجاهد چکار می کنند به عراق می‌رویم و بعد از مدتی از عراق خارج می‌شویم  و ما نمی توانستیم کاری برخلاف آن را انجام بدهیم وقتی که وارد عراق شدیم تمام حرفهای آن‌ها برخلاف بود و به دروغ گفتند دیگر نمی توانیم از آن جهنم خارج شویم به ناچار آن شرایط را میبایست تحمل می کردیم.

بعد از اینکه ایران قطعنامه ی ۵۹۸ شورای امنیت را پذیرفت به فرمان مسعود رجوی همگی میبایست به ایران حمله می کردیم دست من در (حین عملیات فروغ جاویدان) ترکش خورد و من را به بیمارستانی در بغداد منتقل کردند در آنجا به دستور مسعود رجوی می خواستند دست مرا قطع کنند اما یک دکتری نگذاشت این اتفاق بیافتد و با مسئولیت خودش دست مرا عمل کرد اما برای بهبودی کامل و اینکه آن‌ها یک کشور جنگ زده هستند امکانات و تکنولوژی برای بهبودی کامل ندارند (دکتر) سفارش کرد که در اولین فرصت مرا برای مداوا به خارج منتقل کنند که هیچ وقت فرقه رجوی اینکار را نکرد.

MEK

من ۷ یا ۸ سال در عراق بودم ، در آنجا میبایست از همسرم به اجبار طلاق می گرفتم و هرکسی که (همسرش) را طلاق نمی دادد تحت فشار و شکنجه روحی، روانی قرار می گرفت حتی به کسانی که ظاهرا بخاطر خودشان به خارج می فرستادند هم رحم نمی کردند، ما همیشه فکر می کردیم رهبران فرقه به ما واقیعیت را می گویند (آنها ارتباط) ما را با دنیای بیرون (از تشکیلات) قطع کامل کردند حق هیچگونه تماس تلفنی و یا نامه نگاری را نداشتیم هیچ شبکه تلویزیونی به غیر از تلویزیون مداربسته خودشان نبود آن هم فقط ۲۰ دقیقه در روز و بصورت انتخاب شده چند بار ادیت شده و ضبط شده!!

(خانم زهرا معینی در توضیحات خود گفتند) : در آن زمان مریم رجوی به دستور همسرش رئیس جمهور شد و من در آن زمان در تیم حفاظتی مریم رجوی بودم  مسعود رجوی به ما دستور داده بود که باید از مریم محافظت کنیم و او را به فرانسه می بریم  و قتی که به فرانسه وارد شدم بعد از مدتی مرا به آلمان فرستادند و گفتند که باید چطور از مردم پول بگیرم و چون دست من (آسیب دیده) است مردم پول بیشتری به من می دهند.

مانیپولاسیون

سران فرقه رجوی به من گفتند در مصاحبه ها (با خبرنگاران و رسانه های غربی) باید بگویم در زندان اوین دستم مجروح شده و هنگامیکه با تعجب (به آنها) نگاه می کردم ، می گفتند این دروغ نیست بالاخره در عملیات (دست تو آسیب دیده) و یک طوری کار پاسدارها و رژیم است!! و اینطوری توجیه می کردند که ذهن ما مانیپوله بشود که فکر نکنیم حقه بازی می کنیم اما این همان دروغ بود برای اینکه کسی که مرا به جنگ با سربازها در مرز ایران و عراق فرستاد مسعود رجوی بود و این ربطی به زندان ایران و دولت ایران ندارد. 

من (در آلمان) شاهد بودم که چطور (دارودسته رجوی) از مردم و دولت آلمان و (مردم سایر) کشورها دزدی و کلاهبرداری (می کردند) و اینکه یکی از دوستان من به آلمان آمد و به من گفت که به دختر ۶ یا ۷ سالش تجاوز شده و یا اینکه یکی از خانمها وقتی داشتیم از کار برمی گشتیم بچه‌ای خودش را در قطار (مترو) بدون سرپرست پیدا کرد و خانم رجوی در آن زمان در پاریس برای دختر خودش محافظ و معلم خصوصی گرفته بود و دیگر من نمی توانستم با آن‌ها ادامه بدهم از مقر آن‌ها فرار کردم و خودم را به پلیس آلمان معرفی کردم و تمام ماجرا را برای آن‌ها بازگو کردم که تمام آن اسناد موجود هست.

مریم رجوی خیلی خوب صحبت می کنند اما این فقط ظاهر قضیه است مریم رجوی ضد زن ، ضد آزادی و ضد دین هست او فقط شیفته مسعود رجوی است در تشکیلات مجاهدین اگر کسی نماز نمی خواند را تنبیه می کردند ، اگر کسی مسیحی بود او را به اجبار مسلمان می کردند افرادی بودند مثل فلیپ که مسیحی بود او را به اجبار مسلمان کردند بعد از مدتی او را به خاک ایران بردند که فهمیدیم در آنجا کشته شد و یا افرادی هستند که آن‌ها را به ظاهر به کلیسا می فرستادند و ظاهر سازی می کردند. مریم رجوی مثل سران داعش است مثل آن‌ها با خشونت (با جداشدگان از تشکیلات) برخورد می کند تمام افراد را برعلیه خانواده های خودشان (وادار به موضع گیری) کردند سران سازمان به افرادیکه می خواهند از مجاهدین جدا شوند ، میگ ویند ما می توانیم کارهای پناهندگی شما را خراب کنیم در این ملاقاتها (دو نماینده پارلمان اروپا) بسیار متأثر شده و با اشتیاق به سخنان نمایندگان انجمن زنان و کانون آوا گوش می دادند.

شکنجه روحی

در پایان خانم معینی مطرح کردند : من از شما خواهش می کنم بعنوان زنی که سالهای (زیادی) از عمرم را در آنجا بودم به افرادیکه در کشورهای اروپایی بعنوان پناهنده وارد می‌شوند کمک کنید تا آن‌ها هم بتوانند در دنیای آزاد زندگی کنند و خودشان برای آینده تصمیم بگیرند ، از دولتها می خواهم با فرستادن گروههای مختلف به (مقر مجاهدین در آلبانی) شرایط آن‌ها را از نزدیک مشاهده کنند و با آن افراد به طور خصوصی و بدون هیچ واسطه ای صحبت کنند ، چونکه سران سازمان اجازه ملاقات با خانواده را به آن‌ها نمی دهند حتی آن افراد از داشتن تلفن و اینترنت محروم هستند و افرادیکه در کشور آلبانی اسیر هستند نمونه‌ای از حرفهای من را ثابت می کنند در کشورآلبانی از افراد فامیل من هنوز چند نفری در (اسارت) هستند به نامهای اکبرمعینی ، اصغرمعینی ، و سمیه معینی که این‌ها خواهر و برادر هستند. اکبر معینی طبق اخباری که به من رسیده از ناراحتی سرطان رنج می برد و او قبلاً در فرانسه پناهنده بوده و اینکه دوران درمان (بیماری اش) را در فرانسه طی می کرد (ولی من) همچنان از آن‌ها بی خبرهستم ما به جز این افراد ، دوستانی داریم که ناراضی (از تشکیلات رجوی) هستند و احتیاج زیادی به کمک دارند.

مجاهدین خلق

در ملاقات با خانم آنا ماریا گومز خانم حمیرا محمد نژاد مطرح کردند که در سن نوجوانی و در حالیکه هنوز به سن قانونی نرسیده بود از میان خانواده ربوده شد و به درون سازمان در عراق منتقل شد. وی همچنین از شیوه های استثمار زنان و نزدیک کردن مرحله به مرحله به شخص رجوی و مورد سوء استفاده و استثمار جنسی قرار گرفتن سخن گفتند. وی همچنین به ازدواجهای اجباری تشکیلاتی که با اهداف محمل سازی و همچنین مقاصد تشکیلاتی بود نه بر اساس احساس و تمایل ، مطرح کرد که اینها فاکتهای ضد حقوق بشری فرقه ای است که مدعی اپوزیسیون دولت ایران است.

خانم محمدنژاد در این ملاقات توضیح دادند : در فرقه ای که اجازه نداشتیم سر قبر بستگان خود برویم. این ها دم از آزادی و حقوق بشر می زنند (خانم حمیرا محمد نژاد) همچنین از تلاش و انگیزه خودش برای آزادی بستگان و دوستان باقیمانده اش گفت و اشاره کرد که  برده داری بصورتی نوین در تشکیلات رجوی در حال اجرا هست. و دروغ بزرگ اینجاست فرقه ای که خودش اینگونه افراد را وادار به بردگی و زیر خط معیارهای اخلاقی و انسانی می کشاند در جلسات و دیدارهای مریم رجوی دم از آزادی مردم ایران و زنان ایران می زند.

همچنین خانم بتول سلطانی از سرنوشتش و گرفتار شدنش در فرقه به مدت بیست سال  و جدا کردن کودکانش از او در حالیکه پسر او شیرخواره بوده است و اینکه تا ۱۵ سال و تا زمان آزادی از فرقه از سرنوشت آنها اطلاعی نداشته است (سخن گفت).

خانم بتول سلطانی لیستی از زنانی که در زندان رجوی ساخته درون تشکیلات هستند و تحت فشار جسمی و روحی هستند در اختیار نمایندگان گذاشت و همچنین نسبت به آزادی آنها و بازدید آزادانه (نمایندگان پارلمان اروپا و سایر نهادهای بین المللی حقوق بشری) از اعضای فرقه در آلبانی و تحت درمان و رسیدگی قرار دادن آنها صحبت کرد.

بتول سلطانی

خانم بتول سلطانی به شیوه های قرون وسطائی و متدهای مانیپولیه در فرقه مجاهدین خلق اشاره کرد که چگونه حق انتخاب وجود ندارد و به قربانیان تلقین می شود:  انتخاب فقط زمانی است که شما انتخاب می کنید وارد تشکیلات ما بشوید بعد از ورود دیگر حقی ندارید و حتی در دنیای دیگر هم پاسخگو ، امام یعنی مسعود رجوی هست!

(خانم بتول سلطانی عضو سابق شورای رهبری مجاهدین در این ملاقات نتیجه گیری کردند) : غالبا افراد بعد از سالها روانگردانی و شکنجه ، انسانهائی ناامید و تمام شده هستند و رباط وار اعمال روزانه را تکرار می کنند.

لینک های مرتبط :

شرکت اعضای انجمن های آوا و زنان در نشست پارلمان اروپا و ملاقات با پارلمانترها

حبس خانگی در تیرانا، توسط مجاهدین

مصاحبه با خانم حمیرا محمدنژاد (عضو سابق ارتش آزادیبخش و مجاهدین خلق ـ ساکن آلمان) ـ قسمت ششم

میزگرد بررسی موارد نقض حقوق بشر در مناسبات درونی فرقه مجاهدین ، ارومیه ـ قسمت هفتاد و یک

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

درخواست مهار تروریسم فرقه رجوی درکنفرانس گرامیداشت افشاگران ترور شده

درخواست مهار تروریسم فرقه رجوی درکنفرانس گرامیداشت افشاگران ترور شده

داوود باقروند ارشد (عضو سابق مجاهدین و شورای ملی مقاومت ـ ساکن اروپا) اول فوریه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *