484 بازدید
پناهندگی

حربه ای به نام مستمری پناهندگی

شانزدهم آوریل ۲۰۱۷

تیرانا – ۱۹ اسفند ۱۳۹۵

مطلب حاضر توسط یکی از جداشدگان فرقه رجوی در آلبانی مدت ها قبل نوشته شده و به مسئولین بنیاد خانواده سحر تحویل گردیده است که ضمن پوزش از بابت تأخیر، با قدری ویراستاری در زیر نقل می شود. ما برای پرهیز از بروز هرگونه مشکل، نگارنده را با عنوان ز. ش. معرفی می کنیم.

حربه ای به نام مستمری پناهندگی

تیرانا – ۱۹ اسفند ۱۳۹۵

تک تک کلماتی را که میگویم عین حقیقت است. مسئولین سایت سحر قبل از اینکه شروع به نوشتن کنم اولین جمله ای را که گفتند این بود: “ما از تو فقط حقیقت را میخواهیم ونه چیز دیگری.” بعد از شنیدن این جمله از مسئولین سایت ذهنم در لحظه به جملاتی رفت که موقعی که در سازمان مجاهدین خلق بودم همیشه در نشستها تاکید میکردند که مقاله هایی که در سایت سحر و دیگر سایت ها نوشته میشود همه اش دروغ و با فشار گذاشتن و ترساندن نفرات جدا شده این مقاله ها نوشته میشود ولی الان که خودم با آن مواجه شدم فهمیدم برعکس است و موضوعاتی که در سایت های سازمان نوشته میشود دروغ و از روی اجبار است و من به خودم اجازه نخواهم داد که نوشته ای اگر مینویسم از روی اجبار باشد بلکه عین حقیقت است که الان هم با این مشکلات مواجه هستیم.

من یکی از جدا شده های سازمان مجاهدین خلق هستم که از روز اول که فهمیدم این سازمان با نفرات چکار میکند تصمیم گرفتم که از سازمان جدا شوم، ولی به هر دلیلی نمیشد یا شاید میترسیدم که بعد از جدا شدن برای من چه اتفاقی خواهد افتاد. موقعی که از جهنم لیبرتی رها شدیم و به کشور آلبانی آمدیم دیگر برای خودم بهترین زمان را برای رها شدن از دست این فرقه میدیدم ولی باز هم مردد بودم که بعد از جدایی مشکلات مالی خود را چگونه تامین کنم. بعد شنیدم که کمیساریا به نفرات جدا شده به عنوان حق پناهندگی پول میدهد و بعد از تحقیق در این مورد کار خود را عملی کرده و از دست این فرقه آزاد شدم.

ولی موقعی که بیرون آمدم فهمیدم که پول پناهندگان را در نهایت خود فرقه میپردازد. شک کردم که چرا سازمان باید پول را بدهد و بعد از تحقیق از نفرات دیگر فهمیدم که قبلا کمیساریا خودش نزدیک به ۵۰۰ دلار در ماه به نفرات پول میداد و سازمان به دنبال این موضوع بود که این را از دست کمیساریا در بیاورد و خودش پول جدا شده ها را بپردازد و طبق توافقاتی که در ژنو با کمیساریا امضا شد قرار شد که تا موقعی که نفرات جدا شده در آلبانی هستند ماهیانه حقوق آنان را پرداخت کند. اول از همه حقوق نفرات از ۵۰۰ دلار به ۳۵۰ دلار تنزل پیدا کرد. دلایل پرداخت پول توسط این فرقه این بود که در آن زمانی که کمیساریا حقوق نفرات را پرداخت میکرد نفرات آزادانه حرفهای خودشان را میزدند و واقعیاتی که در سازمان بود را افشا میکردند و از لحاظ اجتماعی چهره واقعی سازمان را در بین مردم آلبانی نشان می دادند و همینطور از لحاظ سیاسی به ضرر این فرقه بود که مشکلات متعددی برای سازمان ایجاد شده بود. الان با دادن پول توسط این فرقه به نفرات، دیگر هر کسی کمترین جمله ای را علیه این سازمان بگوید حقوقش قطع خواهد شد و نفرات هم از ترس نداشتن پول و آوارگی در کشور غریب مجبور به سکوت شدند در صورتی که همین نفرات که در حال حاضر تعدادشان در آلبانی نزدیک به ۱۵۰ نفر میشود حقایقی برای گفتن دارند که اگر به گوش مردم برسد این سازمان دیگر منفورتر از قبل میشود ولی الان با امضا کردن زوری برگه هواداری دیگر مجبور به سکوت میشوند.

مجاهدین خلق

خودم از جمله این نفرات هستم که ترس دارم. سازمان با صدا کردن نفرات به آنها گوشزد میکند که نباید با هم بگردید و نباید دور هم جمع شوید و سازمان با تفرقه انداختن بین نفرات و به دروغ حرفهای ضدی از این نفر به آن نفر گفتن امیال شوم خودش را پیش برده که الان که در اینجا هستم قبلا نفرات با هم دوست بودند و برای هم جان میدادند الان طوری شده که نفر جرات نمیکند به برادرش هم اعتماد کند و دیگر کمک کردن به هم آرزو شده و این فرقه با کارکردن روی چند نفر آنها را جذب کرده و با دادن حقوقی بالاتر آنها را به استخدام خود در آورده که بین نفرات تفرقه انداخته و به دروغ حرفهایی بگویند که ترس بین نفرات ایجاد شود و با نشستن در کافه هایی که نفرات جدا شده بخاطر کارهای خودشان بیشترین رفت و آمد را میکنند نفرات را زیر نظر داشته باشند که نفرات چکار میکنند و اطلاعات تک تک نفرات را به سازمان داده و با خود شیرینی و رذالت پیشگی حقوق و مزایای بیشتر خود را دریافت کنند ولی این نفرات باید بدانند که این کارشان مکیدن خون جداشدگان است که حتی بعد از آزادی حق گفتن جمله ای را ندارند.

فرقه رجوی

این بیشترین درگیری ذهنی نفرات جدا شده است که بعد از آزادی از زندان رجوی هنوز گرفتار هستند و روزانه خودم و نفرات دیگر که با همه آنها در ارتباط هستیم مشغله ذهنی ما این است و اگر ما نفرات جدا شده میتوانستیم ترس را به کنار گذاشته و با جمع شدن در کنار هم نه تنها حقمان را میگرفتیم بلکه این امید را به نفرات داخل مناسبات میدادیم چون خودم رفقا و دوستان بسیار زیادی دارم که میخواهند از این فرقه جدا شوند ولی ترس از دنیای بیرون و همین مشکلاتی که ما داریم باعث وحشت آنان هم شده ولی باید به همین رهبر فرقه گفت با هر فشاری که روی ما میگذاری نمیتوانی انسانیت ما را بخری و من این حق را دارم که اتفاقاتی که چه در داخل فرقه و چه در بیرون فرقه افتاده را افشا کنم و درخواست من و همه نفرات جدا شده از سازمانهای بین المللی مخصوصا کمیساریا این است که مثل قبل مستمری پناهندگی ما را پرداخت کند و نگذارد که این سازمان با پرداخت پول هویت یک انسان را به لجن بکشاند.

من از همه ارگان های حقوق بشری و جداشدگان در اروپا می خواهم که به کمیساریا مراجعه کنند و بپرسند که چرا فرد در آلبانی حتی وقتی از سازمان جدا میشود اختیارش باید همچنان در دست سازمان باشد و چرا کمیساریا اینقدر به رجوی باج می دهد و چرا خلاف قوانین عمل میکند. جداشدگان در آلبانی عاجزانه می خواهند که کمیساریا به وظیفه قانونی خود عمل کند.

نگارنده : ز. ش.

بنیاد خانواده سحر

لینک های مرتبط :

نامه جمعی از خانواده های اسیران به نخست وزیر آلبانی: چرا فرزندان ما اجازه ملاقات با خانواده خود را ندارند؟

موج جدید مسئله داری در فرقه رجوی

فرقه رجوی با صدها میلیون دلار پشتوانه مالی همچنان منفورترین و منزوی ترین گروه سیاسی

میزگرد بررسی موارد نقض حقوق بشر در مناسبات درونی فرقه مجاهدین ، ارومیه ـ قسمت شصت و نه

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=24849

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

روزنامه ایندیپندنت انگلستان: کلنل ضد اطلاعات سابق آلبانی می گوید “فرقه رجوی مانند مافیا عمل می کنند”

روزنامه ایندیپندنت انگلستان: کلنل ضد اطلاعات سابق آلبانی می گوید “فرقه رجوی مانند مافیا عمل می کنند”

روزنامه ایندیپندنت انگلستان: کلنل ضد اطلاعات سابق آلبانی می گوید “فرقه رجوی مانند مافیا عمل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *