451 بازدید
دنیای تاریک و سیاه مجاهدین

دنیای تاریک و سیاه مجاهدین ـ قسمت هجده

دنیای تاریک و سیاه مجاهدین ، خاطرات قلعه اشرف منصور تنهایی (عضو سابق ارتش آزادیبخش و مجاهدین خلق ـ ساکن تهران)

ارسال به سایت نیم نگاه

قسمت هجدهم

در واقع ورود من به کمپ امریکا (تیف) آغاز رهائی از حصارهای فکری و فیزیکی فرقه رجوی و شروع یک زندگی مبتنی بر انتخاب آگاهانه و اراده آزاد بود. نوعی بازگشت به خویشتن خویش ، احساس تولدی دوباره و  بازسازی شخصیت و احساسات و علائق انسانی ام. هر روزی که از لحظه جدائی ام از قرارگاه اشرف می گذشت حس تعلق و شیفتگی غریبی نسبت به خانواده و وطنم به طور ناخودآگاه و غریزی در سراسر وجودم شعله ور می شد. نیاز شدیدی به تنهایی احساس می کردم در بسیاری از مواقع به دنبال گوشه ای خلوت در کمپ می گشتم تا به دور از چشم دیگران در خلوت تنهائی گریه کنم و بعد شادی و آرامش درونی تمامی وجودم را فرا می گرفت. گوئی گذشته ام با همه تلخی ها و زشتیهایش در چشم انداز امید بخش آینده محو می گشت.

فرقه رجوی

برای بازگشت به وطن و آغوش خانواده ام بیقرار شده بودم. چند ماهی از درخواست های مکرر من و دیگر دوستانم برای بازگشت به وطن که به امریکائیها نوشته بودیم می گذشت تا اینکه امریکائیها نیز از درخواست های کتبی متعدد ما در هفت ماهی که در آنجا بسر برده بودیم به ستوه آمده و در اواخر آبان ماه بیست و هفت نفر از ما را با دست و پای به زنجیر کشیده شده به پادگان هوایی امریکائیها در بغداد برده و ترتیب ملاقات ما را با نمایندگان صلیب سرخ دادند نمایندگان صلیب سرخ عبارت بودند از یک زن و مرد عرب زبان و یک زن و سه مرد اهل کشور فرانسه. ما با آنها در مورد مشکلات کمپ امریکائیها صحبت کرده و تقاضای بازگشت به وطن را در حضور آنان نوشته و تحویل نمایندگان مذکور دادیم.

بعد از بازگشت به کمپ ، فرمانده امریکائی کمپ ما را احضار و از ما تعهد کتبی مبنی بر تمایل قلبی خویش برای خروج از کمپ امریکا و بازگشت به ایران از ما گرفت. در بعد از ملاقات با نمایندگان صلیب سرخ تعداد زیادی از بچه ها از کمپ فرار کردند ولی دستگیر شده و به زندان انفرادی برده شدند تا اینکه یکماه و نیم بعد در مورخه ۸۳/۹/۲۹ ما تحویل مسئولین صلیب سرخ در بغداد شده و با یک هواپیمای اختصاصی صلیب به سوی آسمان پر افتخار ایران پرواز کردیم. ما رها شدگان از فرقه تروریستی رجوی مسیر هوایی بازگشت به ایران را “راه رهایی” نامگذاری کردیم. 

ادامه دارد …

تنظیم از آرش رضایی

لینک های مرتبط :

http://www.nimnegah.org/farsi/?p=23832

دنیای تاریک و سیاه مجاهدین ـ قسمت هفده

http://www.nimnegah.org/farsi/?cat=17

خاطرات

قرارگاه اشرف

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=23947

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

عمر بر باد رفته در اردوگاههای مجاهدین خلق … قسمت پنجم

عمر بر باد رفته در اردوگاههای مجاهدین خلق … قسمت پنجم

عمر بر باد رفته در اردوگاههای مجاهدین خلق … قسمت پنجم خاطرات علی امانی (عضو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *