هنر و سینما
762 بازدید
بررسی چگونگی به اسارت گرفتن اعضاء در مناسبات درون تشکیلاتی فرقه مجاهدین

بررسی چگونگی به اسارت گرفتن اعضاء در مناسبات درون تشکیلاتی فرقه مجاهدین

قادر رحمانی (عضو سابق ارتش آزادیبخش و مجاهدین ـ ساکن میاندوآب) ـ قسمت اول

ارسال به سایت نیم نگاه

مقدمه :

تمامی اعضاء و خانواده های قربانی فرقه ها، همیشه و همه جا صحبت از عذاب و درد و رنجی که متحمل می شوند را فریاد می زنند و به نوعی در تلاش و آرزوی ، روزی هستند که سختی و مشقت آن را کاهش داده و به سرانجامی برسند.

ولی در ریشه یابی پیدایش فرقه ها و بررسی علل بوجود آمدن فرقه ها ، ساختار و قوانین حاکم بر آن این سوال پیش می آید که چگونه دنیای جهنمی فرقه ها ساخته می شوند و چرا سران فرقه ها و کسانی که قربانی این سیستم سازی می شوند می توانند در این دنیای جهنمی غرق شوند.

تا جائی که به سران و رهبران فرقه ها بر می گردد آنان از زاویه ی ایده آلیستی به دیدگاه ها و ایدئولوژی خود می نگرند و هیچ وقت نخواهند خواست که حقیقت برملاء شود. لاجرم چرایی و چگونگی تاثیرات مخرب زندانهای ذهنی و روحی و همچنین جسمی و اثرات آن را باید از زندانیان فرقه ها پرسید و شنید.

در اینجا با احترام به تمامی کسانی که در تلاش برای شناخت ماهیت واقعی فرقه ها هستند، به عنوان یک قربانی و شاهد عینی لازم دیدم از دیدی واقع بینانه تر و منصفانه تر قضایای مربوط به ضوابط و چارچوبهای حاکم بر فرقه مجاهدین را به صورت فاکت و نمونه های واقعی و مناسباتی یادآور شوم.

به همین منظور سعی کردم به صورت فصلی از فردای آتش بس و پذیرش و اجرای قرارداد ۵۹۸ بین دو کشور عراق و ایران ،  چگونگی کنترل سازمان بر روی اعضاء خود را در فصل های زیر بنویسم و مروری جامع تر و ریزتر به مناسبات فرقه گرایانه ی حاکم بر تشکیلات رجوی داشته باشم.

فصل اول : نشست های غسل هفتگی

فصل دوم : نشست های عملیات جاری

فصل سوم : نشست  دیگ

فصل چهارم : نشست حوض ( نشست بغداد محل تجمع اعضای شورای ملی مقاومت)

قادر رحمانی

din and mojahedin matn

فصل اول : نشست های غسل هفتگی

همه اعضاء به تنگ آمده از شرایط حاکم بر نشست های موسوم به “عملیات جاری” به نشست جمعی فراخوان داده شدند و ما طبق معمول در سالن اجتماعات اشرف گرد آمدیم.

من به شخصه انتظار داشتم مسعود (رجوی) به عنوان یک فرد لااقل سیاسی فضای تحقیرآمیز حاکم در اشرف را نهی کند و مورد انتقاد قرار دهد. چون احساس می کردم که دیگر کارد به استخوان رسیده است.

ghader rahmani - matn

نشست شروع شد برخلاف انتظار سه ، چهار نفر به قول سازمان سوژه شدند با این تفاوت که اینبار فحش و دشنام دادن نفرات به همدیگر در حضور مسعود و مریم صورت می گرفت. در این نشست خانم مهوش سپهری (نسرین) افسار پاره کرده بود و به نفرات و اعضاء که اغلب سوابق تشکیلاتی زیادی یعنی بیش از ۲۰ سال داشتند چیزهایی می گفت و الفاظی بکار می برد که من در دنیای مردانگی شرم دارم آنها را به زبان بیاورم. آقا و خانم رجوی هم زیر چتر رئیس جمهور صدام حسین مشوق جدی توهین و تحقیرهایی که نسرین به نفرات نثار می کرد ، بودند. یکی از بچه ها به نام خلیل عباسی (اهل میاندوآب و از کادرهای با سابقه مجاهدین) به صورت محفلی به من گفت : نگاه کن از الان مشخص است که اگر به پیروزی و قدرت (نسرین) برسد  چگونه حاکمی خواهد بود و زیر لب به نسرین فحش رکیک داد. یک روز تمام یعنی ۱۲ ساعت بحث به پررنگ نشان دادن عملیات جاری گذشت.

روز بعد مسعود و مریم بحث جدید آورده بودند که این همه مشکلی که نفرات در تشکیلات دارند یک سر منشاء دارد  آنهم مشکل جیم (جنسی) می باشد!! و مربوط به غرایز جنسی است.

مسعود : همه ما اینجا جمع شده ایم برای مجاهدت و جهاد!!

اما یک جهاد اصغر داریم یک جهاد اکبر، شما که با مسائل جنسی دست و پنجه نرم می کنید و راه چاره را نمی دانید لاجرم سر از بریدگی و مزدوری در می آورید!

سالن کاملا ساکت شده بود و همه با تعجب دنبال این بودند که اینبار چه دامی در انتظار آنهاست.

با توجه به پروسه ای که در تشکیلات طی سالها که در عراق تحت حاکمیت صدام حسین بودیم طی شده بود در درون افراد هیچ چیزی چز پوچی و سردرگمی دیده نمی شد چون عواطف انسانی و انسانیت کاملا از بین رفته بود و به قول معروف همه به دنبال آنچه یافت نمی شود آن آرزوست ، بودند.

مسعود : با توجه به انقلاب ایدئولوژیک و یگانه شدن شما با مریم!! باز ما مشکلاتی داریم که می خواهیم آنها را مثل “عملیات جاری” جمعی کنیم و در این امتحان نیز با جمعی کردن مشکلات (یعنی تحقیر و اعتراف های دسته جمعی جنسی افراد) ، من اطمینان دارم که مجاهدین سربلند و سرافراز از این امتحان بیرون خواهند آمد. مگر نه خواهر مریم؟

مریم : شما انقلاب کردید و طلاق دادید (طلاقهای اجباری) و فکر کردید به نقطه رهبری وصل شده اید ولی باور کنید ما تازه اول راه هستیم و برای رسیدن به مسعود فاصله خیلی زیاد است!!

همه اعضاء و نفرات با توجه به اینکه از انسانیت تهی شده بودند و حتی به خودشان نیز مشکوک بودند چاره ای نداشتند به غیر از گوش کردن به حرفهای مسعود و مریم در آن نشست.

مسعود : راستی بچه ها با مشکلات جنسی چه می کنید!! نباید مشکلات جنسی را سرکوب کرد بلکه باید با آن جنگید! و اگر در مسائل جنسی چیزی به ذهن می زند زود آن را جمعی کنید تا جمع به کمک شما بیاید درست مثل عملیات جاری!

خلاصه مسعود و مریم به ما موضوع مهمی را تفهیم کردند ما باید فاکت می نوشتیم و در جمع می خواندیم دو سه هفته ای به اصطلاح آموزشی بود تا ما یاد بگیریم.

ghader rahmani - matn2

با عرض پوزش از خوانندگان می خواهم برای نمونه یک گزارش در اینجا بنویسم که چگونه در نشست جمعی باید یک عضو تشکیلات مجاهدین آن را بخواند.

شنبه. فاکت

۱- وقتی خواهری دیدم نسبت به او لحظه ای جیم (جنسی) داشتم

۲- وقتی بالای تانکر آب دو کبوتر بق بقو می کردند لحظه ای جیم داشتم

یکشنبه. فاکت

۳: در حین حمام کردن لحظه ای جیم به سراغم آمد

۴- خواهر سوار ماشین می شد می خواستم او را نگاه کنم

دوشنبه. فاکت

۵- فاکتی نداشتم

سه شنبه. فاکت

۶- دوست داشتم خودم را به مریضی بزنم تا در مورد مسائل جنسی فکر کنم

۷- به ذهنم زد که آسایشگاه خواهران چه شکلی است

چهارشنبه. فاکت

۸- وقتی خواب بودم خواب دوران جنسی را دیدم

۹- وقتی از خواب بیدار شدم می خواستم دست به عمل خود ارضائی بزنم

پنجشنبه. فاکت

۱۰- در حین نگاه کردن به فیلم در رابطه با هنرپیشه زن  لحظه ی جیم داشتم

گزارشی که در بالا نوشته شد تقریبا شده بود یک الگو برای همه ی نفرات و اعضا در تشکیلات جهنمی رجوی که در روزهای جمعه  باید خوانده شود. حتی یکبار من گزارشم را با یدالله مهدیان به شوخی عوض کردیم و گزارش همدیگر را برای مسئول نشست که “جواد خراسان” (یکی از فرماندهان بیرحم ، سرکوبگر و شکنجه گر فرقه رجوی) بود ، خواندیم یعنی از طرفی چون با تمام وجود می سوختیم و ناراحت بودیم ولی از طرفی در تقابل با این پوچی سعی داشتیم آن را به سخره گرفته و مسخره کنیم تا به اصطلاح خودمان را خالی کرده باشیم و سبک شویم.

ادامه دارد…

مجاهدین خلق

لینک های مرتبط :

http://www.nimnegah.org/farsi/?p=15455

یازده سپتامیر ، ماهیت واقعی رجوی و سازمان مجاهدین

http://www.nimnegah.org/farsi/?p=15553

بیانیه مشترک در پاسخ به نامه جمعی از خانواده های عضو انجمن نجات آذربایجانغربی (۱۷۸ نفر)

http://www.nimnegah.org/farsi/?p=15669

داشته ها و نداشته ها

http://www.nimnegah.org/farsi/?p=15724

خود کرده را تدبیر نیست

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=18819

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

یازده سپتامبر ، شادی تروریست های فرقه رجوی در قرارگاه اشرف و قرارگاه باقرزاده ـ قسمت دوم

یازده سپتامبر ، شادی تروریست های فرقه رجوی در قرارگاه اشرف و قرارگاه باقرزاده ـ قسمت دوم

یازده سپتامبر ، شادی تروریست های فرقه رجوی در قرارگاه اشرف و قرارگاه باقرزاده رنج …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *