1,537 بازدید

بزرگداشت شهید شریف واقفی در دانشگاه صنعتی شریف

انجمن نجات و ایلنا، یازدهم می ۲۰۱۶

مراسم بزرگداشت شهید مجید شریف واقفی، روز دوشنبه ۲۰ شهریور ماه با نمایش فیلم «سیانور» ساخته بهروز شعیبی، در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

این مراسم به مناسبت سالگرد شهادت سید مجید شریف واقفی، که در روز ۱۶ اردیبهشت ماه ۱۳۵۴ توسط عوامل سازمان مجاهدین خلق به رهبری تقی شهرام به قتل رسید، و به منظور بزرگداشت این شهید، با حضور خانواده وی در روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ در دانشگاه صنعتی شریف، که درست ۵۰ سال پیش تأسیس و بعدها به نام این شهید نامگذاری شد، برگزار گردید.

shahidan samadie and sharif - matn

در این مراسم فیلم سینمایی «سیانور» دومین ساخته بهروز شعیبی که با محوریت زندگی مجید شریف واقفی، شهید راه پایداری در برابر نفاق، ساخته شده است در سالن جابربن حیان دانشکده شیمی دانشگاه شریف به نمایش درآمد.

در این مراسم علاوه بر خواهر و برادرزاده شهید شریف واقفی، سید محمود رضوی تهیه کننده، بهروز شعیبی کارگردان و بازیگر نقش شریف واقفی، و بابک حمیدیان بازیگر نقش شهید مرتضی صمدیه لباف، و همچنین تعدادی از مدیران، مسئولین، اساتید، فارغ التحصیلان، و دانشجویان دانشگاه شریف حضور داشتند و از خانواده شهید شریف واقفی تجلیل به عمل آمد و لوح سپاس تقدیمشان گردید.

4

در پایان این مراسم مهندس ابراهیم خدابنده، از مسئولین سابق بخش روابط بین الملل سازمان مجاهدین خلق به بیان مختصری از تاریخچه این سازمان و تحولات آن که موضوع فیلم «سیانور» بود پرداخت. وی در سخنان خود به مسعود رجوی، رهبر فعلی مجاهدین خلق که انقلاب ایدئولوژیک دوم را درست ۱۰ سال پس از انقلاب ایدئولوژیک اول تقی شهرام براه انداخت، اشاره نمود و او را در حال حاضر ادامه دهنده راه نفاق که امثال شهید شریف واقفی به مقابله با آن برخواسته و در این راه جان دادند معرفی کرد.

خدابنده همچنین به حذف های خونین درونی که به کرات در سازمان تحت رهبری مسعود رجوی اتفاق افتاده، از جمله حذف فیزیکی علی زرکش جانشین رجوی، پرداخت. او همچنین مشابهت های بسیاری بین خصوصیات و عملکرد تقی شهرام و مسعود رجوی از منظر یک رهبر فرقه ای و اصل قرار دادن تشکیلات بر اعتقادات برشمرد. بیانات خدابنده مورد تشویق فوق العاده حاضرین و دانشجویان قرار گرفت.

1

ایلنا، یازدهم می ۲۰۱۶:
لینک به منبع

نمایش فیلم سیانور در دانشگاه شریف و بزرگداشت شهید شریف واقفی

مراسم بزرگداشت و تقدیر از خانواده شهید مجید شریف واقفی روز گذشته ۲۰ اردیبهشت ماه با حضور عوامل فیلم «سیانور» در دانشگاه شریف برگزار شد.

به گزارش ایلنا، پس از نمایش فیلم «سیانور» که با محوریت زندگی مجید شریف واقفی ساخته شده، نماهنگی از این شهید و فعالیت‌هایش در عرصه‌های مختلف سیاسی به نمایش گذاشته شد.

ملکی (معاون فرهنگی دانشگاه شریف) با اشاره به تاریخچه ساخت این دانشگاه و علت نامگذاری آن گفت: عنوان شریف برای این دانشگاه بسیار برازنده است. نام شهید شریف واقفی برکتی را برای این دانشگاه به همراه داشته است. ما نباید این نعمت و برکت را فراموش کنیم و از کنار آن ساده بگذریم.

کارگردان فیلم «سیانور» نیز گفت: عنوان دانشگاه شریف آنقدر بزرگ است که می‌تواند انگیزه‌ای برای پرداختن به شخصیت مجید شریف واقفی باشد. چراکه نام او روی یکی از دانشگاههای معتبر ایران است. ما در «سیانور» به مقطعی از تاریخ پرداخته‌ایم که بسیار مهم است و می‌تواند تمام اتفاقات آن مقطع برای ما درسی باشد تا از آن یاد بگیریم.

Marxist-matn

sarbazi

سیدمحمود رضوی (تهیه‌کننده این فیلم) هم گفت: بسیار خوشحالم که در کنار شما دانشجویان و خانواده شهید شریف واقفی به دیدن این فیلم نشستم.

بابک حمیدیان بازیگر «سیانور» در ادامه عنوان کرد: من اولین کار تئاترم را به کارگردانی حامد محمدطاهر تجربه کردم که او هم از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف بود. خیلی خوشحالم که امروز در کنار شما به دیدن این فیلم نشستم.

در پایان این مراسم هم با حضور عوامل «سیانور»، معاون فرهنگی دانشگاه شریف، حجت الاسلام محمد‌نژاد مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه و ابراهیم خدابنده یکی از اعضای سازمان مجاهدین از خانواده شهید مجید شریف واقفی تقدیر شد.

لینک های مرتبط :

http://www.nimnegah.org/farsi/?p=13911

چهل سال پس از ترور شریف واقفی؛ شباهت‌های رفتاری مسعود رجوی و تقی‌ شهرام

http://www.nimnegah.org/farsi/?p=18270

شرکت مسئول سابق بخش روابط بین المللی فرقه رجوی در فستیوال بین المللی فیلم فجر

http://www.nimnegah.org/farsi/?p=13413

سعید شاهسوندی (عضو سابق مرکزیت مجاهدین خلق) : تدقیق چند نکته تاریخی

http://www.nimnegah.org/farsi/?p=11229

سعید شاهسوندی (عضو سابق مرکزیت مجاهدین خلق) : ادای دین به مجید شریف ‌واقفی یا دسته گل به تقی شهرام

http://www.nimnegah.org/farsi/?p=9825

امیر طیرانی : واژگونی در کج وپیچ جاده لغزنده – بازخوانی تغییر ایدئولوژی در سازمان مجاهدین و تأسیس سازمان پیکار ـ بخش اول

shahidan va tasavir - matn

teror - matn 2

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=18435

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

روزنامه ایندیپندنت انگلستان: کلنل ضد اطلاعات سابق آلبانی می گوید “فرقه رجوی مانند مافیا عمل می کنند”

روزنامه ایندیپندنت انگلستان: کلنل ضد اطلاعات سابق آلبانی می گوید “فرقه رجوی مانند مافیا عمل می کنند”

روزنامه ایندیپندنت انگلستان: کلنل ضد اطلاعات سابق آلبانی می گوید “فرقه رجوی مانند مافیا عمل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *