هنر و سینما
667 بازدید
داعش و مجاهدین خلق

حملات مرگبار پاریس و پارادوکس در فلسفه سیاسی دولتمردان فرانسوی

آرش رضایی ـ عضو سابق مجاهدین خلق

Saturday, November 14, 2015

 “شر” خوب و بد ندارد. “شر” خوب متصور نیست. تحرکات و اعمال تروریستی و تروریسم افسارگسیخته ، شر آشکار و عریان است. حملات مرگبار و تروریستی گروه افراطی و بنیادگرای داعش در پاریس منجر به کشتار وسیع و گسترده بیگناهان و شهروندان فرانسوی شد. شهروندان فرانسوی هم اکنون به دلیل کشتار مرگبار و عملیات انتحاری تبهکاران داعش در حالتی از رعب و وحشت بسر می برند ، پاریس نیمه تعطیل است و مردم فرانسه به همراه مردم سایر کشورها در بهت و حیرت فرو رفته اند. آنچه که مسلم است این کشتار بیرحمانه ی شهروندان پاریسی بشدت محکوم و عملی سخیف و پلید است. اما دولتمردان فرانسوی چه نقشی خواه مستقیم و خواه غیرمستقیم در این عملیات شرورانه داشتند؟

پاریس

مفهوم و عمل “شر” در همه ی جوامع و عصرها یک امر مذموم ، نکوهیده و مغایر با فضیلت انسانی ست. بی شک تروریسم کور و عملیات تروریستی و خونبار که منجر به کشتار صدها نفر از مردم بیگناه می گردد تحت هیچ شرایطی توجیه پذیر نیست چون مفهوم و عمل شر ، با فضیلت انسانی و حقوق ذاتی انسانها مغایرت آشکار دارد و ضد حقوق بشر است. عملیات تروریستی که منجر به کشتار صدها انسان می گردد یک “عمل شرورانه” و از منطق عاری و تهی ست.

حال دولتمردان فرانسوی ماتم زده و آشفته حال هستند چرا که در طی ماههای اخیر این دومین بار است که پاریس در معرض هجوم اعمال وحشیانه ، ددمنشانه و توحش گروههای تروریستی و تکفیری همچون داعش قرار می گیرد.

شاید چنین ماجراهای تلخی ، تلنگری بر ذهن سیاستمداران و دولتمردان فرانسوی باشد که سالهاست از فرقه تبهکار مجاهدین به شکلی محسوس و نامحسوس حمایت کرده و دارودسته رجوی را که سابقه بیش از ۱۷۰۰۰ ترور و شهادت شهروندان و مقامات دولتی ایران را دارند  صدها بار بمب گذاری در شهرهای ایران انجام داده اند و بیش از دو دهه متحد استراتژیک حکومت صدام حسین منفورترین و مستبدترین رژیم در منطقه خاورمیانه بودند ، مورد حمایت همه جانبه قرار داده اند. هم اکنون سران فرقه تروریستی و ستیزه جوی مجاهدین در نزدیکی پاریس در قلعه اورسوراواز و سایر شهرهای فرانسه در آرامش کامل به فعالیت تشکیلاتی و خشونت آمیز می پردازند.

ISIS

تروریسم و اعمال تبهکارانه و خونبار ، ترور و کشتار شهروندان ایرانی یا فرانسوی ، بی شبهه یک عمل شرورانه و غیرقابل توجیه است. برخورد دوگانه با تروریسم و استفاده ابزاری از تروریست ها و گروههای تروریستی سرانجام به پیامدهای خطرناک و دهشت آفرین منجر خواهد شد. بی شبهه ، حملات مرگبار پاریس و کشتار شهروندان بیگناه فرانسوی ، پالس روشنی از سیاست های نادرست و ناراست حکومت و دولتمردان فرانسوی در دو دهه اخیر است.

حال که گروه تروریستی و جنایتکار داعش مسئولیت حملات مرگبار پاریس را رسما برعهده گرفته است به دولتمردان فرانسوی بایستی یادآوری کرد که فرقه ستیزه جوی مجاهدین سابقه حمایت از داعش را دارند ،

سران فرقه مجاهدین و مریم رجوی که وحشی گری و اعمال تبهکارانه داعش نفرت عمومی را در دنیا باعث شده است سعی در توجیه و یا نفی و انکار حمایت مجاهدین از داعش را دارند. آیا مریم رجوی فراموش کرده است مجاهدین خلق در رسانه های خبری و سیمای آزادی از تسخیر شهر موصل بوسیله فرقه تکفیری داعش به وجد و شادی پرداختند و چنین خبری را منتشر کردند :

سازمان مجاهدین خلق: «تسخیر کامل شهر موصل بوسیله نیروهای انقلابی و عشایر عراقی که برای سرنگونی دولت مالکی میکوشند بوقوع پیوست.»

ـ سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ـ

 مجاهدین خلق

داعش در موصل

واقعیت این است که مجاهدین خلق و داعش هم در یک بستر خوابیده اند و هم یک رویا دارند … رویای کسب قدرت از طریق اعمال تبهکارانه و جنایت علیه بشریت …

  مسعود و مریم رجوی نمی توانند با دستهای آلوده به خون … شعار دموکراسی ، حقوق بشر ، آزادی و عدالت بدهند چون آنان سابقه حمایت از ابوبکر بغدادی رهبر جنایتکار داعش را دارند بنابراین مسئولیت اخلاقی و فردی دولتمردان فرانسوی ایجاب می کند که با پرهیز از تفکیک کردن و برخورد دوگانه با گروههای تروریستی ، پاریس و شهرهای فرانسه را از وجود گروهها و عناصر تروریست و ستیزه جوی داعش و مجاهدین خلق ، پاک کنند.

لینک مرتبط :

مجاهدین خلق و داعش ، یک بستر و یک رویا

http://www.nimnegah.org/farsi/?p=15870

نامه سرگشاده به رییس جمهور فرانسه آقای فرانسوا اولاند

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=16132

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

یازده سپتامبر ، شادی تروریست های فرقه رجوی در قرارگاه اشرف و قرارگاه باقرزاده ـ قسمت دوم

یازده سپتامبر ، شادی تروریست های فرقه رجوی در قرارگاه اشرف و قرارگاه باقرزاده ـ قسمت دوم

یازده سپتامبر ، شادی تروریست های فرقه رجوی در قرارگاه اشرف و قرارگاه باقرزاده رنج …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *