1,078 بازدید
ترور

فریدون اورموی: درسی که فرقه ی رجوی از مراسم ۱۶ آذر نیآموخت!

فریدون اورموی(تحلیلگر و پژوهشگر سیاسی)

ارسال به سایت نیم نگاه

متعاقب جنجال های فراوان و توفان آفرینی های فنجان گونه فرقه رجوی ، سرانجام ۱۶ آذرماه جاری مانند سال های قبل ازگرد راه فرا رسید وعمده تجمعی که دراین مراسم مربوط به روز دانشجو برگزار شد، تجمعی بود که در دانشگاه علوم پزشکی تهران.

در دقایق قبل ، بعد و حین سخنرانی رئیس جمهور منتخب، تقریبا هیچ حرکت غیرمدنی انجام نگرفت و غلیظ ترین شعارهای مطرح شده، تاکید براجرای وعده های انتخایاتی رئیس جمهور در همه ی عرصه ها بود که ایشان نیز باردیگر برتحقق تدریجی این وعده ها تاکید مجدد کرده و سخنی که دال بر گله مندی ازدانشجویان باشد، از زبان رئیس جمهور منتخب جاری نشد!

این روند برخلاف خواسته های یک ماهه ای بود که باند رجوی به مدد رسانه های عریض و طویل خود ازدانشجویان میخواست و چه گلویی را پاره میکرد و رسانه های چند خارجی نیز که از ادوات نظام رسانه ای سلطه گر جهانی اند ، چگونه نقش کاتالیزور برای مافیای رجوی را ایفا میکرد که هیچ کدام مقبول نیافتاد!

علیرغم آنکه مردم ایران و دانشجویان ایرانی در پیشاپیش آنها به کرات نشان داده اند که با تحلیل واقع بینانه تر از اوضاع داخلی و خارجی، بنای آرزو کردن “مرگ” به این و آن را نداشته و مطالبات خود را بطریق هوشمندانه – طوری که هزینه ی کمتری داشته و منافع عمومی کشور را درخطر نیاندازد- طرح و پیگیری مینمایند ودر طول این چند دهه ، با شرکت درانتخابات متنوع شورانگیز- با وجود نقایص و ایرادهایی که این انتخابات میتواند داشته باشد و دارد- خط مشی مسالمت آمیز برای رفع مشکلات عدیده ی زندگی فردی واجتماعی را انتخاب کرده اند که با توقع فرقه ی رجوی درمورد آنها همخوانی ندارد!

این فرقه ی منحط کماکان برطبل خشونت و جنگ میکوبد وهر سال جواب منفی دندان شکن وعبرت آموزی دریافت میکند که بعلت خصلت فرقوی اش، قادر به درس آموزی ازآن نیست.

تعجب آور اینکه در وبسایت این باند مافیایی نوشته ای با نام ” ۱۶آذر و درسی که باید از آن آموخت ”  آورده شده که متن آن ابدا نشان نمیدهد که مجاهدین رجوی چه درسی ازآن آموخته اند که میبایست بیآموزند!

16 آذر

به پارگرافی ازاین متن مشعشع توجه کنید:

” رژیم خیز برداشته بود که روز دانشجو را مصادره کند یا آن را به سمت کشمکشهای باندی منحرف نماید، اما در این توطئه شکست خورد. این شکست چه پیامدی در درون و بیرون رژیم داشته و خواهد داشت “؟

اینکه رژیم دست به چه اقداماتی زد که طی آن شکست خورده باشد، ابدا معلوم نیست و مگر قراراست در بزرگداشت سالگرد جان باختگان ۱۶آذر ۱۳۳۲، رژیم موفق شود تمامی مشکلات خود را حل کند و اگر طی آن روز این اقبال به او روی نمیآورد دلیل شکست آن است؟

روز ۱۶ آذر روز دانشجوست واگر بفرض محال  همه ی دانشجویان مخالف رژیم باشند و بازهم بفرض محال دراین روز خاص شعارهایی علیه رژیم بدهند ، آیا همانطور که درمخیله ی بسته و فکر تربیت یافته ی فرقوی شما موجود است، رژیمی به زانو در میآید؟

مسلما و باعتبار اندوخته های مبارزاتی انسان ها و توازن موجود بین اقشار جامعه از اول هم معلوم بود که چنین اتفاقی نمیافتد و تنها ذهن های خامی مانند شما ها میتواند حامل این نظر عجیب وغریب باشد!

شما با توقعات بی قواره ای  که از یک جنبش دانشجویی حتی مخالف دولت و سازمان یافته دارید ، همانقدر به بیراهه میروید که سی سال است درآن راه قراردارید و حاصلی برای شما نداشته است!

نوشته چنین ادامه میدهد

” …روحانی در دانشگاه علوم پزشکی تهران به صحنه آمد تا با شیادبازیهای معمول خود و با ژستهای به‌اصطلاح منتقد نظام، …، به خیال خودش با گرایش روزافزون دانشجویان و نسل جوان به مجاهدین و مقاومت انقلابی مقابله کند…”.

چه کسی بشما گفته است که گرایش دانشجویان به باند رجوی روزافزون است که دکتر روحانی برای جلوگیری از گسترش این گرایش که تنها درذهن خام اندیش وخود فریب شما وجود دارد، به آنجا رفته بود؟!

اصلا حرفی از شما مطرح کرد و به شما افتخار داد که یکبار هم که شده نام گروه مافیایی شما رابرزبان آورد؟

اگر جوابتان مثبت است، توضیح دهید که آقای روحانی دراین ماموریت استراتژیک؟! یکساعته ی خود موفق بود و یا شکست خورد و آیا دانشجویان بطور فله ای بسوی بارگاه مسعود رجوی براه افتادند؟!

تروریسم ضد مردمی

باز از نقل قول از رئیس جمهور میخوانیم:

 ” اگر هم دانشجو را نگذاشتند جایی انتقاد کند، لااقل نسبت به دولت انتقاد کند”.

کجای این حرف عیب داشته که شما نقلش کردید؟ آیا رئیس جمهوری که از دانشجویان میخواهد از دولت او انتقاد کنند، کار بدی میکند؟ چرا؟

دوباره میخوانیم:

 ” …اما سر باز کردن زخم بحرانهای گریبانگیر رژیم، واقعیتهای دیگری را هم نمایان کرد؛ یکی این‌که دیکتاتوریها در مرحله پایانی خود توان هیچ مانوری از آن گونه که رژیم در ۱۶آذر به آن طمع بسته بود را ندارند و این قبیل مانورها بر ضد خودشان تمام می‌شود “.

همین است درسی که شما از۱۶آذر امسال گرفتید؟ یعنی واقعا فکر میکردید که رژیم هم- بدون لحاظ خوب یا بد بودنش- یک حساب استراتژیک و درحد مرگ و زندگی برای ۱۶ آذر باز کرده بود که موفق به کسب نتایجی درحد نجات خود؟! ازآن نشد؟

اگر اینطور فکر میکنید که قیاس بنفس صرف است. این طرز تفکر نمود واقعی و زمینی ندارد و شما بعنوان کسانی که آرزوهای دست نیافتنی خود را بحساب واقعیات میگذارید، متضررترین جریان دراین موارد هستید، بوده اید و خواهید بود!

لینک های مرتبط :

http://www.nimnegah.org/farsi/?p=11861

http://www.nimnegah.org/farsi/?p=11688

شرکت گسترده مردم در انتخابات ریاست جمهوری ایران و پیروزی دکتر حسن روحانی پوچی تحلیل های سران مجاهدین خلق را آشکار کرد

شرکت گسترده مردم در انتخابات ریاست جمهوری ایران و پیروزی دکتر حسن روحانی پوچی تحلیل های سران مجاهدین خلق را آشکار کرد

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=11945

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

افشاگری های روزنامه نگاران غربی درباره نقض حقوق بشر در تشکیلات مجاهدین

افشاگری های روزنامه نگاران غربی درباره نقض حقوق بشر در تشکیلات مجاهدین

امروزه کافی است واژه MEK را در گوگل جستجو کنیم که به انبوهی از منابع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *