1,331 بازدید

واکنش‌ها به ویدئو ‘خوردن قلب’ سرباز سوری

منبع : بی بی سی

Wednesday, May 15, 2013

انتشار ویدئویی که نشان می دهد یکی از فرماندهان نیروهای مخالف دولت سوریه قلب سربازی مرده را از سینه خارج و به دندان می کشد با واکنش‌های جهانی روبرو شده است.

ندیم حوری، محقق و ناظر سازمان دیدبان حقوق بشر در امور سوریه می گوید: “محکوم کردن به تنهایی کفایت نمی کند. نیروهای مخالف بشار اسد باید به طور جدی برای جلوگیری از تکرار وقایعی این چنین اقدام کنند.”

در همین حال، ناوی پیلای، کمیسرعالی حقوق بشر سازمان ملل متحد با “رقت بار و سبوعانه” توصیف کردن آنچه در ویدئوی “خوردن قلب” دیده می شود، از رهبران نیروهای مخالف دولت در سوریه خواسته که با اقداماتی فوری مانع از وقوع “جنایاتی” این چنین و “شکنجه یا اعدام” اسیران شوند.

ناوی پیلای، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد با "رقت بار و سبوعانه" توصیف کردن آنچه در ویدئوی "خوردن قلب" دیده می شود، از رهبران نیروهای مخالف دولت در سوریه خواسته که با اقداماتی فوری مانع از وقوع "جنایاتی" این چنین و "شکنجه یا اعدام" اسیران شوند.

ناوی پیلای، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد با “رقت بار و سبوعانه” توصیف کردن آنچه در ویدئوی “خوردن قلب” دیده می شود، از رهبران نیروهای مخالف دولت در سوریه خواسته که با اقداماتی فوری مانع از وقوع “جنایاتی” این چنین و “شکنجه یا اعدام” اسیران شوند.

در این ویدئو ، فردی دیده می شود که سازمان دیدبان حقوق بشر (مستقر در آمریکا) وی را ابوصقار، فرمانده گروهی شبه نظامی معرفی کرده که نام خود را “بریگاد عمر فاروق” گذاشته اند.

بنابر گزارش‌ها، این گروه از ماه ژوئن سال ۲۰۱۱ در شهر حمص سوریه تشکیل شده و خود را گروهی مستقل معرفی می کند. شهر حمص یکی از اصلی‌ترین نقاط مبارزه مخالفان بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در دوسال گذشته بوده و در این مدت فعالان حقوق بشر در سوریه مرگ هزاران نفر در جریان درگیری‌های شهر حمص را گزارش کرده اند.

گفته می شود که گروه عمر فاروق تحت امر خالد حمد (ملقب به ابوصقار) حدود ۲۰ هزار نیروی شبه نظامی در اختیار دارد.

سازمان دیدبان حقوق بشر، آنچه در این ویدئوی انزجارآور روی می دهد را مصداقی بارز از “جنایت جنگی” توصیف کرده است.

سازمان دیدبان حقوق بشر، آنچه در این ویدئوی انزجارآور روی می دهد را مصداقی بارز از "جنایت جنگی" توصیف کرده است.

سازمان دیدبان حقوق بشر، آنچه در این ویدئوی انزجارآور روی می دهد را مصداقی بارز از “جنایت جنگی” توصیف کرده است

بنابرگزارش‌ها، آقای ابوصقار پیش‌تر هم در ویدئویی دیگر دیده شده که ظاهرا زمان آن به ماه فوریه امسال تعلق دارد و در آن پرتاب راکت به سوی روستاهای شیعه‌نشین مرز لبنان و سوریه نشان داده می شود. در این ویدئو خالد حمد (ملقب به ابوصقار) در حالی دیده می شود که در کنار راکت اندازها ایستاده است.

جیم میور، خبرنگار بی‌بی‌سی در سوریه، معتقد است که انتشار این ویدئو به طور نمادین از عمق آنچه در نتیجه خشونت‌های وحشتناک در سوریه اتفاق می افتد، خبر می‌دهد.

اعدام سه افسر ارتش در شمال سوریه

همزمان با انتشار این ویدئو در گزارش‌های مشابهی از اعدام سه افسر ارتش سوریه توسط مخالفان در شمال این کشور خبر می رسد.

نهاد ناظر حقوق بشر در سوریه که محل استقرار آن در بریتانیا است، روز سه شنبه (چهاردهم مه) خبر داد که مخالفان بشار اسد در شهر رقه پس از بازداشت کوتاه مدت سه افسر نظامی ارتش سوری، آنها را اعدام کرده اند. بنابر این گزارش، این گروه از مخالفان دولت سوریه “جبهه النصره” نام دارند. گروهی که خود را پیرو و وفادار به گروه القاعده معرفی می کند.

انتشار ویدئویی که نشان می دهد یکی از فرماندهان نیروهای مخالف دولت سوریه قلب سربازی مرده را از سینه خارج و به دندان می کشد با واکنش‌های جهانی روبرو شده است. همدستی فرقه رجوی با جنایتکاران جبهه انصره و القاعده مشمئزکننده است

انتشار ویدئویی که نشان می دهد یکی از فرماندهان نیروهای مخالف دولت سوریه قلب سربازی مرده را از سینه خارج و به دندان می کشد با واکنش‌های جهانی روبرو شده است. همدستی فرقه رجوی با جنایتکاران جبهه انصره و القاعده مشمئزکننده است

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=4596

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

استعفا در کاخ سفید

استعفای مقام ارشد کاخ سفید، در جریان تحریم ها علیه عربستان

یک مقام ارشد کاخ سفید مسئول تنظیم سیاست های امریکا در قبال عربستان سعودی عصر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *