1,118 بازدید

با خروج ۹ نفر در هفته اخیر ، احتمال فرار دسته جمعی اعضای فرقه مجاهدین خلق از کمپ لیبرتی قوت گرفت

 رسانه های گروهی ـ بغداد

براساس اخبار رسیده از کمپ انتقالی لیبرتی، اعضای مجاهدین مخالفت خود را با رجوی علنی کرده و احتمال جدایی دسته جمعی آنها از این سازمان و فرار از لیبرتی قوت گرفته است.

درطول ۳ هفته گذشته ۹ نفر از اعضای مجاهدین موفق شدند تا از کمپ لیبرتی فرار کنند و خبرهای جدیدی ازمخالفت اعضای داخلی سازمان با دستورات رجوی ارائه کردند که برای اولین بار به صورت آشکار بروز کرده است.

 به گفته این ۹ نفر، مسعود رجوی هفته گذشته طی یک پیام درونی به اعضای فرقه تروریستی مجاهدین اعلام کرده که قصد ماندن درعراق را دارند زیرا نوری مالکی و نظام ایران حداکثر تا تاریخ ۳۰مهر۹۲ سقوط خواهند کرد!

 رجوی درادامه این پیام از نیروهایش خواسته است کسانی که هنوزهم قصد همراهی با سازمان را دارند به صورت کتبی تعهد بدهند. براساس شهادت جدا شدگان اخیر تاکنون ۳۰۰ نفر از امضای این تعهد سرباز زده‌اند.

 نه نفر از اعضای جدا شده مجاهدین دربیان وضعیت افراد درکمپ لیبرتی گفتند: آمار ۳۰۰ نفر که خواهان خروج از کمپ لیبرتی و جدایی از مجاهدین هستند را سردمداران مجاهدین اعلام کرده‌اند و به طور قطع آمار واقعی کسانی که مخالفت خود با رجوی را علنی کرده‌اند بسیار بیشتر از اینهاست.

  برپایه این خبر دو نوشته تایپی بر روی صفحه تلویزیون داخلی لیبرتی قرارگرفته و به اعضای مجاهدین دستور داده شده هر کدام از اعضا یکی از این نوشته‌ها را رونویسی و امضا کرده و در جمع بخواند.

 یکی از این نوشته‌ها «پلی از لیبرتی تا تهران» نام داشته که امضاکنندگان آن متعهد می‌شوند برای همیشه با سازمان مجاهدین باقی بمانند و حاضرند از بدن خود پلی بسازند تا از لیبرتی به تهران برسند!

 در نوشته دوم که «کثافت بورژوازی» نام داشت، امضاکنندگان متعهد می‌شوند در زمان مصاحبه با کمیساریای عالی سازمان ملل در امورپناهندگان خواهندگفت: که قصد دارند تا به کشوری ثالث پناهنده شده و فقط به عنوان یک هوادار ساده مجاهدین باقی بمانند!

 جداشدگان اخیرفرقه رجوی درمصاحبه با خبرنگاران رسانه های گروهی گفتند: طبیعی بود کسانی که نوشته دوم را انتخاب کردند نمی‌توانستند این موضوع را درجمع بخوانند و تعداد زیادی از اعضای سازمان که حاضر به حضور درجلسه نشست نشدند درواقع همان افرادی بودند که یا نوشته دوم را انتخاب کردند یا اینکه اساساً حاضر به هیچ تعهدی نشدند.

 این اولین بار است این تعداد از اعضای سازمان به صورت علنی با دستور رجوی مخالفت می‌کنند و این موضوع آنقدر فراگیر و آشکار شده است که سرکردگان سازمان مجبورشدند خواسته تعدادی از اعضای خواهان خروج از مناسبات مخوف مجاهدین را علنی کنند و اعتراف کنند : ۳۰۰نفر از افراد حاضر به ارائه تعهد و ماندن در کمپ لیبرتی نشده‌اند.

  با توجه به شدت یافتن اختلافات داخلی دردارودسته رجوی انتظار می‌رود در آینده نزدیک شاهد خروج دسته جمعی تعداد زیادی از اعضای فرقه ی ستیزه جو و خشونت طلب مجاهدین از کمپ موقت لیبرتی باشیم.

 

 

 

 

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=2245

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

استعفا در کاخ سفید

استعفای مقام ارشد کاخ سفید، در جریان تحریم ها علیه عربستان

یک مقام ارشد کاخ سفید مسئول تنظیم سیاست های امریکا در قبال عربستان سعودی عصر …